Через економічну кризу в ломбардах побільшало клієнтів.
"Через кризу банки посилили вимоги до отримувачів кредитів, тому гроші почали позичати в ломбардах, – поділилася своїми міркуваннями Галина, яку ми зустріли біля одного з ломбардів. – Відсотки тут нижчі, а вимоги лояльніші. Я сама змушена користуватися послугами ломбарду. Терміново потрібні гроші, тому довелося на два тижні заставити золоті речі – ланцюжки, персні. Отримала за них майже 500 гривень".
"У мене немає міської прописки, тому банк не надасть кредит, – відверто зізнався ще один відвідувач ломбарду Сергій. – Попросив друга, який проживає у Чернівцях, заставити мій комп’ютер на свій паспорт. До речі, заставляв і мобільний телефон. Щоправда, викупити його не зміг. А ось комп’ютер треба обов’язково забрати через місяць, бо на ньому я виконую деяку свою роботу".
Як запевнив працівник одного з банків, в умовах економічної кризи популярними стануть ломбарди, тому їхні прибутки значно зростуть. Для багатьох людей похід туди стане порятунком. "Ломбарди – одні з небагатьох комерційних структур, яким вдасться заробити на кризі", – такий висновок зробив наш співбесідник.
– За останні два місяці клієнтів у нас справді побільшало, – розповів Олександр, який працює в ломбарді "Скарбниця". – Ми приймаємо під заставу ювелірні вироби, прикраси із золота, срібла та з діамантами, теле-, відео– та аудіоапаратуру, мобільні телефони. Контингент відвідувачів – різноманітний. Найчастіше приходять пенсіонери. Вони приносять навіть свої старі обручки радянського виробництва. Це найбільш дисципліновані клієнти. Вони дуже дорожать своїми речами, тому завжди забирають їх. Ми навіть можемо визначити, коли вчасно не виплачують пенсію, тоді зростає кількість людей похилого віку. Частими нашими відвідувачами є студенти, які приносять мобільні телефони, побутову техніку та комп’ютери. Дуже часто вони не повертаються за ними, тому після закінчення терміну договору доводиться виставляти ці речі на продаж. Після липневої стихії до нас почали приходити підприємці Калинівського ринку. Заставляли переважно золото. Непоодинокі випадки, коли злодії здають крадене. Але ми намагаємося вжити застережних заходів. Приймаємо золоті речі лише в осіб, яким виповнилося 18 років, за наявністю паспорта. З клієнтами укладаємо договори, де зазначаємо паспортні дані. Звичайно, злодії не захочуть "засвітитися" таким чином.
– Я намагаюся не приймати речі у клієнтів, які пізніше не зможуть їх викупити. Розпізнаю їх за зовнішнім виглядом та виразом обличчя, – відкрила таємницю своєї роботи одна з експертів ломбарду. – Основний наш товар – золото. Якось нам навіть здали під заставу золоті зуби. А одна бабуся принесла антикварні срібні столові ложки, розповіла, що ними їла ще її прабабуся-дворянка. Середня позика – до 500 гривень. Хоча останнім часом дехто бере і дві-три тисячі. Трапляються клієнти, які позичають і десять тисяч, але це дуже рідко. Видаємо гроші на місяць. Якщо у зазначений термін ніхто не приходить, здаємо дорогоцінні вироби в Державну скарбницю Нацбанку. Хоча нам це дуже невигідно.
– Перед новорічними та різдвяними святами клієнтів у нас стане ще більше, – запевнив Олександр. – Адже людям треба буде придбати продукти для святкового столу, а грошей не вистачатиме. Тому нестимуть до ломбардів все, що зможуть.
Надія БУДНА
4-12-2008, 11:15
0
2 332