Цього року в області кількість пенсіонерів, які виявили бажання отримувати пенсію через банківські установи, зросла на 7,7 тисячі осіб. Кожен третій пенсіонер сьогодні отримує виплати через банківські відділення, 69,5% обслуговуються через пошту.
Де отримувати пенсію – у листоноші чи в банкоматі – має право вирішувати сам пенсіонер. Кожен спосіб виплат має свої переваги. У банку людина може забрати гроші в зручний саме для неї час, а на залишок коштів на рахунку нараховуються відсотки. Натомість працівники пошти забезпечують іншу вигоду – доставку грошей додому.
– Серед банків доставка пенсії додому поки що не запроваджується. В угодах з банками закладено, що вони повинні забезпечити доставку коштів, за бажанням одержувача, і виплати їх за місцем проживання. Але поки що мені невідомо, щоби фінансові установи надавали таку послугу, – каже Ганна ОНУЛЯК, заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в області.
Доставляти пенсії додому окремим пенсіонерам деякі банки готові. "Це реально, – каже начальник операційного відділу облуправління Ощадного банку Олена ПІТА. – Компенсацію лежачим, хворим ми уже приносили додому. Тому якщо є така необхідність, пенсіонери можуть звертатися з цим проханням. Але самі люди переважно проти такої послуги. Біля свого відділення сама часто бачу кількох дідусів, котрі ледве доходять до каси на палицях, милицях. Якось їм сказала, що організуємо доставку пенсії додому. Але вони не погоджувалися. Кажуть, що бодай раз у місяць хочуть прийти до відділення, поговорити зі знайомими. Для людей важливе спілкування".
За словами фахівця, найбільше приваблює літніх людей у такому способі отримання пенсій можливість автоматично поповнювати депозит та можливість упродовж дня самому забрати кошти, не чекаючи, доки їх зможуть принести. Також пенсіонери наразі залишаються єдиною категорією клієнтів банку, яким сьогодні видають ощадні книжки. Їх літні люди тримають удома і завжди можуть порівняти, скільки грошей отримали минулого місяця чи на скільки зросла їхня пенсія за рік.
Обслуговувати пенсіонерів в області сьогодні мають право 28 банківських установ. Обираючи той чи інший банк, фахівці радять пенсіонерам звернути увагу:
По-перше, на розмір відсоткової ставки, яка нараховуватиметься на залишок на пенсійному рахунку.
По-друге, на те, де можна буде отримати пенсію: лише у касі банківського відділення чи і в банкоматах. Дуже важливо з’ясувати, наскільки близько від дому знаходиться потрібне банківське відділення і як воно працює.
Надія МАКУШИНСЬКА
ДО ТЕМИ
Про усі випадки непорозумінь
під час виплати пенсій можна повідомляти за телефонами
гарячої лінії (8-800-503-7-530
та 8-800-500-44-00).
25-11-2008, 10:51
0
2 999