Вклади в банках стають дедалі прибутковішими. Навіть за короткостроковими депозитами на три місяці деякі установи пропонують понад 20 відсотків річних. Однак, попри це, кількість грошей, які буковинці зберігають у банках, сьогодні зменшується.
Тенденція до зменшення суми коштів на банківських депозитах розпочалася у жовтні і триває у листопаді, повідомила прес-служба управління Нацбанку в області. За 17 днів листопада зобов’язання за коштами суб’єктів господарювання та фізичних осіб, залучених в банківський сектор області, знизилися на 2,6% і становили 2,33 мільярда гривень. За жовтень кількість грошей, які населення і підприємства області зберігали на депозитах у банках, зменшилася на 1,6 млн грн (0,07%).
Більшість буковинців сьогодні мають депозит у гривнях – 60% коштів на депозитах вкладені у національній валюті. Сьогодні в одному банку безпечно зберігати до 150 тисяч гривень – таку суму держава гарантує повернути як відшкодування за вкладами.
Чим менше коштів залишається на банківських депозитах, тим вищими стають відсотки за ними. За даними компанії "Простобанк Консалтинг", збільшуються відсотки за усіма видами депозитів. Так, лише за минулий тиждень середня реальна ставка за дохідними вкладами (з виплатою відсотків щомісячно або щоквартально, без права поповнення або часткового зняття грошей з рахунку) строком на один рік в національній валюті зросла на 0,33% річних і становила 18,05%.
При цьому експерти прогнозують збільшення дохідності депозитів і в подальшому.
– Сьогодні робити будь-які прогнози складно, – вважає Ігор ФОМИЧЕВ, начальник управління вкладних і розрахункових продуктів одного з банків. – Реальність часто перевищує найсміливіші сподівання. Для зниження відсоткових ставок за депозитами зараз немає підстав. І надалі для багатьох банків обмежений ринок зовнішніх запозичень, тому для більшості з них джерелом для залучення коштів є винятково внутрішній ринок. Ймовірніше, до кінця року рівень відсоткових ставок буде зростати.
Надія МАКУШИНСЬКА
21-11-2008, 11:07
0
3 686