Комісію на продаж валюти запроваджують банки. Додаткові гроші за обмін уже стягують Укрсоцбанк та ПриватБанк. Про плани введення такої плати заявили банк "Форум", Райффайзен Банк Аваль, Ощадбанк, ПУМБ, "Фінанси та Кредит". Розмір комісійних коливається і становитиме до 3% від обсягу проданої клієнтові валюти.
У той же час керівники
банку "Хрещатик", Дочірнього банку Ощадбанку Росії, Сведбанку заявили, що додаткову плату за обмін валюти не вводитимуть.
У філіях Укрсоцбанку та ПриватБанку розповіли, що розмір комісії встановлюють щодня, і беруть її не завжди – трапляються дні, коли комісія становить нуль відсотків.
– Цю комісію банк бере лише тоді, коли людина купує долари чи іншу іноземну валюту, – пояснила Наталія ПЕТРІВ, менеджер обласної філії "Укрсоцбанку". – Якщо клієнт хоче здати долари, додаткова плата з нього не стягується. Беруть таку комісію за розрахунково-касове обслуговування і з покупців доларів в обмінних пунктах, і з клієнтів, які погашають гривнями кредити в іноземній валюті. У касах банку вивісили оголошення про розмір комісії. Він встановлюється щодня головним офісом "Укрсоцбанку", він однаковий у всій мережі банку і може становити від 0 до 3% від суми валюти, яку обмінюють.
Введення комісійних фінансисти пояснюють збитковістю операцій купівлі-продажу валюти, бо зараз діє обмеження НБУ, відповідно до якого банки можуть продавати готівкову валюту за курсом не вище офіційного на 1,5%. Банкіри нарікали, що маржі 1,5% недостатньо навіть для покриття поточних витрат (на купівлю готівкової валюти, оплату праці касирів тощо), через що валютообмінні операції стали збитковими.
У багатьох чернівецьких обмінниках курс купівлі і продажу долара сьогодні відрізняється всього на одну копійку – тоді як ще кілька тижнів тому різниця могла сягати майже однієї гривні. Щоправда, попри вигідний курс, у багатьох обмінниках, навіть з комісією, доларів купити взагалі неможливо. (Н. Василишин)
20-11-2008, 10:40
0
5 544