RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » Щоби економити світло, купіть дорогу лампочку

Лампочки розжарювання ми купуємо за звичкою, бо заплатити одразу за економні люмінесцентні 20 гривень рука не піднімається. Натомість фахівці радять добре порахувати, зважаючи на здатність "економок" працювати довше і заощаджувати електроенергію.
Ціна економних люмінесцентних лампочок, порівняно зі звичними, мабуть, головний недолік для споживача. Проте продаж і асортимент їх у магазинах активно зростає.
"Люди вже починають звикати і бачити вигоду", – вважає Андрій ШОЛОГОН, директор підприємства "Українська енергетична компанія "Енерком".
Люмінесцентна лампочка використовує електроенергії в п’ять разів менше, ніж лампа розжарювання. Наприклад, споживає 25 Вт, а видає 125 Вт.
Люмінесцентні лампочки можна підібрати до будь-якого світильника. Виробники пропонують різні типи цоколя, форми (але, зазвичай, це спіраль, яка краще виглядає з позиції дизайну, хоча бувають і прямі). Довгі лампочки можуть "не вписатися" в люстру і виступатимуть за межі плафонів. У такому разі варто обрати менший і компактний варіант. Спеціально підбирати люстру під лампочки не потрібно.
Крім того, "економки" пропонують різні виробники. Від цього часто залежить, скільки прослужить лампочка. Наприклад, за вісім-дев’ять гривень можна купити продукцію китайського виробника. Гарантії на таку лампочку жодної – може світити два роки, а може тиждень. Проте серйозні виробники на кожну лампочку дають гарантію.
– Від китайських люмінесцентних лампочок ми відмовилися на користь вітчизняних – харківського виробництва. Підприємство дає гарантію рік. Тобто, якщо впродовж цього часу з лампочкою щось станеться не з провини споживача, її обміняють на нову. Коштують вони, залежно від потужності, від 15 до 20 гривень. За співвідношенням "ціна-якість" – це найоптимальніший варіант, – розповідає Андрій Шологон.
При цьому покупець повинен зберігати гарантійний талон і упаковку лампочки. Зрозуміло, якщо неприємність сталася з вини споживача, наприклад, він випадково розбив лампочку, її не поміняють. Несправну "економку" можна повернути виробникові тільки у тому разі, якщо немає зовнішніх ушкоджень.
На упаковці виробники зазначають ресурс люмінесцентної лампи, наприклад, харківський виробник декларує вісім років. Проте на практиці вони найчастіше служать два-три роки.
– Економна люмінесцентна лампочка може служити і довше, але, на жаль, нестабільність напруги в нашій електромережі завдає їй шкоди, – каже Андрій Шологон.
Крім того, люмінесцентні лампочки мають різний спектр кольорів, найпопулярніші: білий – холодний і яскравіший – та жовтий – приглушений і теплий.
Альтернатива люмінесцентним – світлодіодні лампочки. Вони набули популярності приблизно рік-два тому. Така лампочка споживає три-п’ять Вт, а світить як "сотка". Тобто економніша приблизно в 20 разів. Світлодіодна лампочка не боїться перепадів напруги і може світити 10-15 років. Її не потрібно утилізувати, а її моделі розраховані як на точкове освітлення, так і для звичайного світильника. Наразі така лампочка коштує 30-40 гривень.

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ
Важлива якісна люстра – якщо поганий контакт лампочки з патроном, це додатковий стрес для "економки".
Такі лампочки краще використовувати для тривалого освітлення приміщень, бо не всі з них люблять, коли їх вмикають-вимикають щохвилини. Але деякі виробники вже оснащують лампочки додатковим чипом, який захищає від частого клацання вимикачем.
Люмінесцентні лампочки реагують на перепади напруги. Захистити їх, як і іншу техніку в домі, може стабілізатор напруги.
Вкручуючи лампочку, не беріться руками за скло. Адже залишені плями можуть вплинути на роботу пристрою. Лампочку потрібно брати за пластмасу на основі або обгорнути серветкою і обережно вкрутити в плафон.
Утилізувати "економки" потрібно окремо від побутових відходів, оскільки вони містять незначну кількість ртуті.
Марина КАРАСЬОВА
20-11-2008, 10:09
Коментарів 0 Переглядів 4 894

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.