Внески роботодавців на пенсію працівникам стимулюють їхню роботу

у номері / економіка, бізнес
2 920
0
Декілька підприємств і організацій області стали учасниками недержавних пенсійних фондів (НПФ). Щомісяця роботодавці платять до такого фонду певну суму (від 30 гривень) за кожного працівника. Ці гроші накопичуються на рахунках працівників у НПФ, і на них нараховуються відсотки (вищі, ніж за банківським депозитом). Усі ці гроші є власністю працівника, але до виходу на пенсію він не може ними користуватися. Коли ж настає пенсійний вік, із цих внесків працівник отримуватиме недержавну пенсію, додатково до державної.
– В області уже 1600 осіб є учасниками нашого фонду, – розповів Леонід ГОНЧАРУК, регіональний керівник одного з недержавних пенсійних фондів. – Із них 1200 – працівники "Машзаводу". Також із нами уклав угоду Буковинський університет на всіх своїх працівників. Ще працюємо з "Розмою", олійно-жировим комбінатом.
Скажімо, машзавод перераховує за кожного працівника не менше 50 гривень щомісяця. За словами Володимира ЄВДОКИМЕНКА, начальника управління по роботі з персоналом ТОВ "Машзавод", працівники задоволені тим, що в майбутньому, завдяки цим внескам, матимуть не одну пенсію, а дві. "Багато робітників запитують, де можна робити такі внески за своїх непрацевлаштованих родичів, щоби вони, не маючи трудового стажу, могли отримувати гроші в старості. Люди дуже недосвідчені в цьому питанні", – стверджує В. Євдокименко.
Вікових обмежень для учасників НПФ практично немає. Максимальний час виходу на пенсію, який людина може обрати – 70 років для чоловіків і 65 для жінок. Тож внески можна починати робити навіть у 69 років і використати цей фонд як спосіб заробити за рік більші відсотки, ніж у банку. Згідно із законом, якщо сума накопичень учасника НПФ на дату настання пенсійного віку не досягла 28 200 гривень, пенсія виплачується одноразово.
Переваги участі
у НПФ
для роботодавців:
можливість створити унікальний механізм стимулювання працівників, витрачаючи набагато менше коштів, аніж при звичайному підвищенні заробітної плати;
створення додаткової недержавної пенсії не обтягується податками та соціальними відрахуваннями, бо сума сплачених на користь працівників пенсійних внесків належить до валових витрат підприємства (якщо сума таких внесків не перевищує 890 грн на місяць);
сума сплачених на користь працівників пенсійних внесків не включається до бази нарахування внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
перераховані на користь працівника пенсійні внески не оподатковуються із доходів фізичних осіб у межах суми місячного прожиткового мінімуму для працездатного населення, помноженого на 1,4, що є опосередкованою вигодою роботодавця.
пенсійні накопичення в НПФ працюватимуть у реальній економіці, тим самим вони надійно захищені і постійно зростатимуть завдяки отриманому на них інвестиційному прибутку;
працівники будуть захищені від спокуси витратити їх на інші цілі;
пенсійні внески в НПФ успадковуються працівниками, на відміну від внесків до солідарної системи.
Як обрати недержавний пенсійний фонд
Від того, який недержавний пенсійний фонд ви оберете, залежить розмір майбутньої недержавної пенсії. Чим ефективніше працює фонд , тим більше відсотків прибутку буде нараховано щороку на пенсійні внески. За словами фінансового радника Євгена ЖИТАРЮКА, мешканці області можуть стати учасниками будь-якого відкритого НПФ в Україні.
Треба визначитися з видом НПФ. Роботодавці, які планують робити внески на користь усіх своїх працівників, можуть скористатися послугами корпоративних НПФ. Якщо ж вони хочуть ввести на своєму підприємстві гнучку систему мотивації персоналу, краще підійде участь у відкритому пенсійному фонді.
Проаналізувати результати діяльності недержавних пенсійних фондів.
У цьому допоможуть аналітичні та рейтингові матеріали у періодичних виданнях та у мережі Інтернет (сайти Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку та Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України). Потрібно звернути увагу на такі показники, як чиста вартість одиниці пенсійних внесків та темпи її приросту.
Звернути увагу на компанії, які обслуговують роботу недержавного пенсійного фонду (це компанії з управління активами та банки-зберігачі). Їх досвід, ділова репутація та професіоналізм суттєво впливають на розмір пенсійних накопичень. На сайтах компаній з управління активами треба звернути увагу на такий показник, як середньорічна доходність фонду, і порівняти цей показник для різних НПФ.
Надія МАКУШИНСЬКА

ДОВІДКА
Недержавний пенсійний фонд залучає пенсійні внески вкладників та інвестує ці кошти для їх захисту від інфляції й примноження, а пізніше здійснює пенсійні виплати учасникам. НПФ повинен забезпечити річний дохід не нижчий рівня інфляції, тож він дозволяє отримати реальний прибуток на пенсійні накопичення. Пенсійні кошти вкладаються в акції, облігації, нерухомість, банківські метали, розміщуються на депозитних рахунках у банках тощо. Діяльність НПФ контролюється державою, і він у жодному разі не може бути визнаний банкрутом. До часу настання пенсійного віку людина не має права забрати свої внески (за винятком важкої хвороби чи виїзду на ПМЖ за кордон, але може перевести їх до іншого фонду чи страхової компанії.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

10:59
Дієтологи назвали чотири продукти, якими можна заспокоїти нерви
10:41
Україну накриє аномальна весна: що прогнозують синоптики
10:15
У Чернівцях «Mercedes» в'їхав у тролейбус: у ДТП загинув 21-річний чоловік
10:00
У Чернівцях в історичних будівлях пропонують реставрувати балкони
ексклюзив
09:38
Перевірте документи: кому від 1 березня можуть анулювати декларації із сімейними лікарями
09:15
Патрульна поліція хоче відмовиться від терміналів для оплати штрафів: пілотний проект працює на Буковині
08:52
США тиснуть на Київ щодо угоди про корисні копалини, погрожуючи відключити Starlink — Reuters
08:31
У Чернівцях успішні спортсмени будуть отримувати стипендії
08:10
Вночі Україну атакували 162 безпілотниками: які наслідки
07:49
Народження трійні та перекриття вулиці через ремонт: головні новини 21 лютого
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 22 лютого не буде світла
07:18
22 лютого: кого потрібно пом'янути в цю батьківську суботу
07:00
Погода на Буковині 22 лютого
02:00
Коли сіяти капусту на розсаду у 2025 році: буде рости краще, ніж торік
01:45
Наліт з крана зникне за 1 хвилину: до чого тут звичайний кетчуп
01:30
Пийте цей сік щодня, щоб забути про високий цукор та старість. Він є у кожному магазині
01:15
Найкраща редиска для України: 6 сортів, які гарантовано дадуть багатий урожай
01:00
Яровизація картоплі: коли її робити, щоб отримати здоровий врожай
00:45
Сприяє росту волосся. Ось як правильно робити масаж голови
00:30
Чотири вправи, які допоможуть швидко і надовго уникнути болю в шиї
00:15
Вживання цього вітаміну знижує ризик утворення каменів у нирках на 22%
21 лютого, 2025
23:59
Трамп не вважає участь Зеленського в переговорах про мир «дуже важливою»
23:40
У Чернівецькій громаді планують закрити Коровійське сміттєзвалище
23:20
Кому зі знаків зодіаку пощастить вихідними, 22-23 лютого
23:00
У центрі Чернівців облаштують ще дві платні парковки
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм