RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » Дешевий секонд-хенд доживає останні дні

Найближчим часом у три-чотири рази може подорожчати одяг секонд-хенд. А згодом через такі "жорсткі" ціни і зовсім може зникнути в країні як явище.
Як заявив міністр економіки Богдан ДАНИЛИШИН, секонд-хенд створює нерівні конкурентні умови вітчизняному виробнику. Уряд схвалив проект постанови про заборону ввезення на митну територію України як давальницької сировини одягу та інших виробів, що використовувалися.
Річ у тому, що вживані речі в країну потрапляють переважно за схемою давальницької сировини, тобто як ганчір’я, призначене на переробку. Якщо цей канал перекриють, залишається ще два – гуманітарна допомога й товар, що був у вжитку. Але таким чином увезти дешевий одяг буде складніше, а митні збори значно зростуть.
У Мінекономіки запевняють, що 2007 року в країну ввезли секонд-хенду як давальницької сировини вдесятеро більше, ніж позаминулого. На думку керівника економічного відомства, викликає занепокоєння і санітарний аспект проблеми, бо чинна нормативна база не передбачає обов’язкової сертифікації вживаних товарів.
Крім того, Рада національних асоціацій товаровиробників при уряді та Українська асоціація підприємств легкої промисловості закидали органи виконавчої влади зверненнями, у яких стверджують, що торік вживаних речей завезено по 1,95 кілограма на одного українця, а загальний обсяг імпорту перевищив виробництво в чотири рази. Ось виробники і знайшли головну причину своїх проблем – секонд-хенд. Причому просто перекрити дешевий канал постачання вживаних речей їм мало. Потрібен ще один крок – щоби розмитнення кілограма секонду коштувало не менше 1,5 євро, а не втричі менше, ніж зараз. І тільки тоді український одяг зможе конкурувати з уживаним завізним.
Але покупці секонд-хенду дотримуються іншої думки. Наприклад, на ринок "Карпати", що на Ентузіастів, чернівчани йдуть не для того, щоби насолити вітчизняній легкій промисловості. Тут можуть знайти дешеві речі малозабезпечені люди й пенсіонери, оригінальне вбрання – молодь, відомі бренди – любителі ексклюзиву.
– Я не можу купити костюм чернівецької фабрики за тисячу гривень, а на цьому ринку знайшов практично новий костюм за 70 гривень, може його вдягали раз чи двічі, – розповідає Іван Петрович, який не проти підтримки вітчизняної промисловості, але не за рахунок подорожчання секонду. – Хтось нагорі щось не поділив, а ми маємо страждати. Нехай наші виробники знизять ціни і покращать якість, тоді відмовимося від закордонного секонду. За кордоном є магазини для бідних, а в нас їх замінили секонд-хенди. Якщо їх закриють, нам доведеться китайського виробника підтримувати й ходити в дешевому ширпотребі.
Продавці на ринку секонд-хенду про можливе подорожчання теж чули, але наразі розпродують старі запаси і чекають, що буде далі. Переважно на ринку – товар із гуртових баз Снятина, Києва, Львова. Хтось із продавців навіть намагається користуватися невизначеним становищем, рекламуючи товар: "Беріть сьогодні, бо скоро подорожчає".
– Для нас заборона секонд-хенду – це катастрофа. Якщо ціни зростуть у чотири рази, секонди зачиняться самі по собі. Поповнюватимемо ряди безробітних, – обурюється Ольга, власниця магазинчика на ринку "Карпати". – До нас не тільки пенсіонери приходять, тут вдягаються й артисти, і вчителі, і лікарі. Вони вже знають, що таке якісний одяг. Люди люблять наш базар, а багатша людина як ходила на Калинку, так і ходитиме. Ми роками тут працюємо і ніхто не скаржився, що чимось захворів через одяг.
– Тут можна купити якісні речі за копійки. А на сьогодні ми не настільки багаті, щоби вдягатися в бутиках, – підтримує розмову Марія Харлампівна. – В усьому світі є секонди. Наприклад, я була в Італії, там теж торгують вживаними речами.
Марина КАРАСЬОВА
13-11-2008, 11:14
Коментарів 0 Переглядів 7 107

Теги -
Світла не буде три години: графіки знеструмлень на Буковині на завтра, 25 листопада

Енергетики закликають заощадливо споживати електроенергію

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.