Дешевий секонд-хенд доживає останні дні

у номері / економіка, бізнес
7 139
0
Найближчим часом у три-чотири рази може подорожчати одяг секонд-хенд. А згодом через такі "жорсткі" ціни і зовсім може зникнути в країні як явище.
Як заявив міністр економіки Богдан ДАНИЛИШИН, секонд-хенд створює нерівні конкурентні умови вітчизняному виробнику. Уряд схвалив проект постанови про заборону ввезення на митну територію України як давальницької сировини одягу та інших виробів, що використовувалися.
Річ у тому, що вживані речі в країну потрапляють переважно за схемою давальницької сировини, тобто як ганчір’я, призначене на переробку. Якщо цей канал перекриють, залишається ще два – гуманітарна допомога й товар, що був у вжитку. Але таким чином увезти дешевий одяг буде складніше, а митні збори значно зростуть.
У Мінекономіки запевняють, що 2007 року в країну ввезли секонд-хенду як давальницької сировини вдесятеро більше, ніж позаминулого. На думку керівника економічного відомства, викликає занепокоєння і санітарний аспект проблеми, бо чинна нормативна база не передбачає обов’язкової сертифікації вживаних товарів.
Крім того, Рада національних асоціацій товаровиробників при уряді та Українська асоціація підприємств легкої промисловості закидали органи виконавчої влади зверненнями, у яких стверджують, що торік вживаних речей завезено по 1,95 кілограма на одного українця, а загальний обсяг імпорту перевищив виробництво в чотири рази. Ось виробники і знайшли головну причину своїх проблем – секонд-хенд. Причому просто перекрити дешевий канал постачання вживаних речей їм мало. Потрібен ще один крок – щоби розмитнення кілограма секонду коштувало не менше 1,5 євро, а не втричі менше, ніж зараз. І тільки тоді український одяг зможе конкурувати з уживаним завізним.
Але покупці секонд-хенду дотримуються іншої думки. Наприклад, на ринок "Карпати", що на Ентузіастів, чернівчани йдуть не для того, щоби насолити вітчизняній легкій промисловості. Тут можуть знайти дешеві речі малозабезпечені люди й пенсіонери, оригінальне вбрання – молодь, відомі бренди – любителі ексклюзиву.
– Я не можу купити костюм чернівецької фабрики за тисячу гривень, а на цьому ринку знайшов практично новий костюм за 70 гривень, може його вдягали раз чи двічі, – розповідає Іван Петрович, який не проти підтримки вітчизняної промисловості, але не за рахунок подорожчання секонду. – Хтось нагорі щось не поділив, а ми маємо страждати. Нехай наші виробники знизять ціни і покращать якість, тоді відмовимося від закордонного секонду. За кордоном є магазини для бідних, а в нас їх замінили секонд-хенди. Якщо їх закриють, нам доведеться китайського виробника підтримувати й ходити в дешевому ширпотребі.
Продавці на ринку секонд-хенду про можливе подорожчання теж чули, але наразі розпродують старі запаси і чекають, що буде далі. Переважно на ринку – товар із гуртових баз Снятина, Києва, Львова. Хтось із продавців навіть намагається користуватися невизначеним становищем, рекламуючи товар: "Беріть сьогодні, бо скоро подорожчає".
– Для нас заборона секонд-хенду – це катастрофа. Якщо ціни зростуть у чотири рази, секонди зачиняться самі по собі. Поповнюватимемо ряди безробітних, – обурюється Ольга, власниця магазинчика на ринку "Карпати". – До нас не тільки пенсіонери приходять, тут вдягаються й артисти, і вчителі, і лікарі. Вони вже знають, що таке якісний одяг. Люди люблять наш базар, а багатша людина як ходила на Калинку, так і ходитиме. Ми роками тут працюємо і ніхто не скаржився, що чимось захворів через одяг.
– Тут можна купити якісні речі за копійки. А на сьогодні ми не настільки багаті, щоби вдягатися в бутиках, – підтримує розмову Марія Харлампівна. – В усьому світі є секонди. Наприклад, я була в Італії, там теж торгують вживаними речами.
Марина КАРАСЬОВА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

10:41
Україну накриє аномальна весна: що прогнозують синоптики
10:15
У Чернівцях «Mercedes» в'їхав у тролейбус: у ДТП загинув 21-річний чоловік
10:00
У Чернівцях в історичних будівлях пропонують реставрувати балкони
ексклюзив
09:38
Перевірте документи: кому від 1 березня можуть анулювати декларації із сімейними лікарями
09:15
Патрульна поліція хоче відмовиться від терміналів для оплати штрафів: пілотний проект працює на Буковині
08:52
США тиснуть на Київ щодо угоди про корисні копалини, погрожуючи відключити Starlink — Reuters
08:31
У Чернівцях успішні спортсмени будуть отримувати стипендії
08:10
Вночі Україну атакували 162 безпілотниками: які наслідки
07:49
Народження трійні та перекриття вулиці через ремонт: головні новини 21 лютого
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 22 лютого не буде світла
07:18
22 лютого: кого потрібно пом'янути в цю батьківську суботу
07:00
Погода на Буковині 22 лютого
02:00
Коли сіяти капусту на розсаду у 2025 році: буде рости краще, ніж торік
01:45
Наліт з крана зникне за 1 хвилину: до чого тут звичайний кетчуп
01:30
Пийте цей сік щодня, щоб забути про високий цукор та старість. Він є у кожному магазині
01:15
Найкраща редиска для України: 6 сортів, які гарантовано дадуть багатий урожай
01:00
Яровизація картоплі: коли її робити, щоб отримати здоровий врожай
00:45
Сприяє росту волосся. Ось як правильно робити масаж голови
00:30
Чотири вправи, які допоможуть швидко і надовго уникнути болю в шиї
00:15
Вживання цього вітаміну знижує ризик утворення каменів у нирках на 22%
21 лютого, 2025
23:59
Трамп не вважає участь Зеленського в переговорах про мир «дуже важливою»
23:40
У Чернівецькій громаді планують закрити Коровійське сміттєзвалище
23:20
Кому зі знаків зодіаку пощастить вихідними, 22-23 лютого
23:00
У центрі Чернівців облаштують ще дві платні парковки
22:40
Магнітні бурі: прогноз на ці вихідні, 22–23 лютого
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм