Через дефіцит робочих рук дехто закриває бізнес

у номері / економіка, бізнес
2 585
0
Цех з виробництва меблів, вікон та дверей на підприємстві "Акцент ЛТД" сьогодні на замку. Усе необхідне обладнання там є, ремонти зроблені, охочих купити вироби з натурального дерева також не бракує. Немає лише працівників – позвільнялися. "Не можемо знайти потрібних працівників, – пояснює Ядвіга БАКАНОВА, інженер відділу праці і зарплати. – З 2007 року виготовляємо меблі, столярку, альтанки. Їх добре купували. Але майстри позвільнялися, бо приватники переманюють. В інших цехах працюють, але переважно люди передпенсійного віку або пенсіонери. І ми їх просимо ще не виходити на пенсію, залишатися на роботі".
Подібна ситуація на багатьох підприємствах області. Дефіцитними є більшість робітничих професій. Фахівці кажуть, що причини цього різні: і невеликі зарплати, й упереджене ставлення до навчання в училищі, і вплив батьків, для яких часто справою честі є дати своїй дитині вищу освіту. "Ми орієнтуємо нинішню молодь на здобуття робітничих професій, – повідомила Людмила МОЛОЧКО, заступник директора міського центру зайнятості на осінньому ярмарку вакансій. – Навіть на ярмарку серед майже 900 вакансій більшість – для фахівців робітничого профілю".
Підприємству "Балакком" потрібні швачки та деякі інші робітничі кадри. Менеджер підприємства Тетяна БУРЛА розповіла, що зарплату швачкам пропонують приблизно у півтори тисячі гривень, людей довозять до місця роботи.
– Досвідчені спеціалісти повиїжджали за кордон, а молодих нема, – каже головний бухгалтер ТОВ "Доріван" Наталія МЕГЕДЕН. – Нам потрібні люди на бульдозери, грейдери, екскаватори та іншу техніку для дорожніх робіт. Якщо людина має якісь навики у цій сфері, її можна було б навчити під час роботи, але ж техніка дорога, нова. Допомагає те, що зараз почали повертатися наші люди із заробітків з Півночі Росії. Багато таких працівників уже взяли, які приїхали звідти зі спеціалізованого будівництва.
Охочим будувати дороги обіцяють 1800 гривень зарплати плюс преміальні, можливість тимчасового проживання, харчування за рахунок роботодавця та добові.
– Нам не вистачає електромеханіків, енергетика, маляра, електриків, кваліфікованих офіціантів та барменів. Молоді не знайти за такими спеціальностями, – каже Майя БРЮЧКОВСЬКА, начальник відділу кадрів туркомплексу "Черемош".
На її думку, проблема не в зарплаті – мінімальних окладів на підприємстві не залишилося, працівники мають повний соціальний пакет послуг, до роботи довозять, а офіціантам навіть безкоштовно дозволяють жити в номерах готелю і вчать англійської мови. Однак і це не допомагає заповнити ванкансії.
– Більше за нас ніхто не платить. Навіть різноробочі мають не менше, ніж півтори тисячі, – каже Іван ДОВГАН, старший радник генерального директора фірми "Імпульс". – Але людей знайти дуже важко.
Сьогодні "Імпульсу" потрібні оббивальники меблів, конструктори, дизайнери, фахівці зі збирання меблів. Меблярів чи швачок у місті готують, але, за словами фахівця, випускникам училищ доводиться багато чого вчитися уже під час роботи. Тому головна вимога на підприємстві – щоби працівник хотів чогось досягти і пропонував свої ідеї. Тоді навіть некваліфікований "кадр" може вирости до контруктора із зарплатою три тисячі гривень.
Брак робітничих кадрів – на руку охочим підробити студентам. Якщо раніше роботодавці неохоче брали на роботу студентів і вважали їх безвідповідальними, то сьогодні ставлення змінюється, вважає Микола АНТОФІЙЧУК, начальник відділу сприяння працевлаштуванню молоді міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Студенти стаціонару та заочники влаштовуються працювати на швейне виробництво, у металоштампувальні цехи і виконують роботу, якій швидко можна навчитися. Навіть найпростіша механічна праця різноробочим чи вантажником дає можливість студенту у вільний час заробити не менше п’ятисот гривень за місяць. А більш активні молоді люди влаштовуються страховими чи торговими агентами і мають значно більшу надбавку до стипендії.
Надія МАКУШИНСЬКА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

12:43
У депутата Чернівецької облради від СН вимагають скласти мандат: він заявляє про тиск
12:36
Перевищив норму у понад 13 разів: на Буковині затримали п'яного водія
12:18
У Харкові зросла кількість жертв після дронової атаки РФ
11:59
Названо продукти, які викликають підвищену пітливість
11:51
Коли, для чого і як правильно треба балансувати колеса авто*
11:48
Курс валют у Чернівцях 4 квітня
11:30
В одного - «гола» зарплата, в іншого – нова автівка: що задекларували депутати-мажоритарники з Буковини
11:08
Завдав збитків на півтора мільйона гривень: на Буковині судитимуть депутата однієї з громад за незаконну рубку лісу

Колонка

Читають Коментують
На Україну чекає аномальне літо: синоптики попередили про "кліматичний удар"
137 961
"Це аферист, який використовує приміщення міста і не платить гроші", - мер Чернівців про керівника волонтерського штабу
26 750
Пенсіонерів звільнили від сплати податку: що відомо
17 463
Смертельна ДТП в Австрії, у якій загинули українці: серед загиблих є троє жінок з Буковини
14 922
Волонтери заявили, що "Клічук спить і бачить", як їх виселити із приміщення у центрі Чернівців. У мерії прокоментували
11 868
У центрі Чернівців під час ремонту пошкодили водопровідну мережу
6 507
Такий молодий... Загинув захисник із Буковини Віталій Кадищук
6 010
На Буковині горіла майстерня: рятувальники розповіли подробиці
5 345
У Чернівцях рятувальники витягли водійку, затиснуту в авто під час ДТП
5 310
Раптово померла багаторічна головна редакторка телеканалу "Чернівці" Лариса Сергєєва
4 948

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм