RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » Через дефіцит робочих рук дехто закриває бізнес

Цех з виробництва меблів, вікон та дверей на підприємстві "Акцент ЛТД" сьогодні на замку. Усе необхідне обладнання там є, ремонти зроблені, охочих купити вироби з натурального дерева також не бракує. Немає лише працівників – позвільнялися. "Не можемо знайти потрібних працівників, – пояснює Ядвіга БАКАНОВА, інженер відділу праці і зарплати. – З 2007 року виготовляємо меблі, столярку, альтанки. Їх добре купували. Але майстри позвільнялися, бо приватники переманюють. В інших цехах працюють, але переважно люди передпенсійного віку або пенсіонери. І ми їх просимо ще не виходити на пенсію, залишатися на роботі".
Подібна ситуація на багатьох підприємствах області. Дефіцитними є більшість робітничих професій. Фахівці кажуть, що причини цього різні: і невеликі зарплати, й упереджене ставлення до навчання в училищі, і вплив батьків, для яких часто справою честі є дати своїй дитині вищу освіту. "Ми орієнтуємо нинішню молодь на здобуття робітничих професій, – повідомила Людмила МОЛОЧКО, заступник директора міського центру зайнятості на осінньому ярмарку вакансій. – Навіть на ярмарку серед майже 900 вакансій більшість – для фахівців робітничого профілю".
Підприємству "Балакком" потрібні швачки та деякі інші робітничі кадри. Менеджер підприємства Тетяна БУРЛА розповіла, що зарплату швачкам пропонують приблизно у півтори тисячі гривень, людей довозять до місця роботи.
– Досвідчені спеціалісти повиїжджали за кордон, а молодих нема, – каже головний бухгалтер ТОВ "Доріван" Наталія МЕГЕДЕН. – Нам потрібні люди на бульдозери, грейдери, екскаватори та іншу техніку для дорожніх робіт. Якщо людина має якісь навики у цій сфері, її можна було б навчити під час роботи, але ж техніка дорога, нова. Допомагає те, що зараз почали повертатися наші люди із заробітків з Півночі Росії. Багато таких працівників уже взяли, які приїхали звідти зі спеціалізованого будівництва.
Охочим будувати дороги обіцяють 1800 гривень зарплати плюс преміальні, можливість тимчасового проживання, харчування за рахунок роботодавця та добові.
– Нам не вистачає електромеханіків, енергетика, маляра, електриків, кваліфікованих офіціантів та барменів. Молоді не знайти за такими спеціальностями, – каже Майя БРЮЧКОВСЬКА, начальник відділу кадрів туркомплексу "Черемош".
На її думку, проблема не в зарплаті – мінімальних окладів на підприємстві не залишилося, працівники мають повний соціальний пакет послуг, до роботи довозять, а офіціантам навіть безкоштовно дозволяють жити в номерах готелю і вчать англійської мови. Однак і це не допомагає заповнити ванкансії.
– Більше за нас ніхто не платить. Навіть різноробочі мають не менше, ніж півтори тисячі, – каже Іван ДОВГАН, старший радник генерального директора фірми "Імпульс". – Але людей знайти дуже важко.
Сьогодні "Імпульсу" потрібні оббивальники меблів, конструктори, дизайнери, фахівці зі збирання меблів. Меблярів чи швачок у місті готують, але, за словами фахівця, випускникам училищ доводиться багато чого вчитися уже під час роботи. Тому головна вимога на підприємстві – щоби працівник хотів чогось досягти і пропонував свої ідеї. Тоді навіть некваліфікований "кадр" може вирости до контруктора із зарплатою три тисячі гривень.
Брак робітничих кадрів – на руку охочим підробити студентам. Якщо раніше роботодавці неохоче брали на роботу студентів і вважали їх безвідповідальними, то сьогодні ставлення змінюється, вважає Микола АНТОФІЙЧУК, начальник відділу сприяння працевлаштуванню молоді міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Студенти стаціонару та заочники влаштовуються працювати на швейне виробництво, у металоштампувальні цехи і виконують роботу, якій швидко можна навчитися. Навіть найпростіша механічна праця різноробочим чи вантажником дає можливість студенту у вільний час заробити не менше п’ятисот гривень за місяць. А більш активні молоді люди влаштовуються страховими чи торговими агентами і мають значно більшу надбавку до стипендії.
Надія МАКУШИНСЬКА
23-10-2008, 11:15
Коментарів 0 Переглядів 2 542

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.