Продаж золота в банках значно зріс. Підвищений інтерес до жовтого металу фахівці пояснюють зниженням довіри до депозитів, зменшенням популярності інвестування в нерухомість та небажанням населення вкладати гроші в акції на фоні фінансової кризи.
– Вклад "Золотий" у нашому банку став значно популярнішим два місяці тому, відколи почалися коливання курсу долара відносно гривні, – розповів Владислав БОНДАРЕНКО, заступник директора філії одного з банків. – Відсоткова ставка за цим вкладом менша, ніж за гривневими депозитами. Але додатковий прибуток можна отримати завдяки тому, що курс золота може зрости з часу відкриття депозиту. При цьому вкладникові доведеться додатково витратитися на послуги з купівлі-продажу металу.
В обласній дирекції іншого
банку повідомили, що дедалі популярнішим стає придбання золотих злитків і монет – не лише як інвестиції, але і як оригінального подарунка.
Фахівці радять обирати золото лише як довгострокову інвестицію, бо вклади на три-шість місяців досить ризиковані.
З початку року спостерігається зростання інтересу до інвестицій в золото, які не передбачають безпосереднє придбання металу в злитках. Цю тенденцію прогнозують і на 2009 рік.
Надія МАКУШИНСЬКА
ЦИФРИ
Річний продаж золота в державі становить 30-40 тонн і щороку зростає в середньому на 20 відсотків.
Фізичні особи купують лише половину завезеного золота.
Починаючи з 2000 року, банківське золото подорожчало утричі.
Лише за 2007 рік ціна на нього зросла на 35%.
РИЗИКИ ВКЛАДІВ У ЗОЛОТО
За вкладами у золоті, навіть якщо вдасться додатково заробити на різниці курсів, вкладник несе додаткові втрати на купівлю і продаж дорогоцінного металу.
Важко прогнозувати, як завтра може змінитися ціна жовтого металу.
23-10-2008, 11:07
0
3 305