RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » Вартість продуктів підвищуйте з дозволу інспекції з контролю за цінами

Декларувати підвищення цін на продукти виробники та гуртові реалізатори відтепер повинні за новими правилами. Нововведення стосується 14 видів продуктів, що підпадають під держрегулювання. Розповсюджується воно на виробників і гуртовиків.
Якщо підприємство впродовж місяця планує підвищити вартість продукції більше, ніж на відсоток, обгрунтувати такі зміни потрібно в держінспекції з контролю за цінами в області (про підвищення менше відсотка нікуди повідомляти не потрібно).
Якщо, наприклад, три місяці виробник ціни не підвищував, то одразу на три відсотки без погодження з інспекцією підвищувати їх все одно не можна, потрібно зміни задекларувати.
Раніше, як повідомили в держінспекції з контролю за цінами в області, декларування зводилося до того, що виробники попереджали за 10 днів, що вартість зросте.
– Тепер для того, щоби підвищити ціну, суб’єкти господарювання на визначений перелік товарів повинні отримати в інспекції висновок щодо економічного обгрунтування цього підвищення, – пояснює Наталя АСАУЛКО, заступник начальника інспекції. – Постановою Кабінету міністрів дещо звужено перелік продуктів. Впродовж семи днів в інспекції розглядають матеріали. У разі, якщо пакет документів неповний або немає підстав для підвищення, фахівці відмовляють у висновку або зауважують в ньому, що підвищення вартості не є економічно обгрунтованим. І тоді виробники або гуртовики підвищити ціну не можуть, інакше доведеться сплачувати штрафи. "Гадаю, підприємці не ризикуватимуть, штрафи будуть досить суттєвими", – зауважує Наталя Асаулко.
Після узгодження в інспекції декларація подається до ОДА. Це займе приблизно 10 днів. Про подорожчання продуктів, які не потрапили до нового списку, в інспекцію звітувати не потрібно (але в ОДА задекларувати зміни потрібно, як це й було до нововведень). Наприклад, попередньо повідомляти тільки в ОДА потрібно про збільшення вартості ковбаси вареної вищого гатунку, твердого сиру, курячих стегенець чи крилець тощо.
Якщо підвищує ціну виробник, то гуртова база теж не працюватиме собі на збитки і автоматично підвищує вартість. Тому отримати висновок повинні обоє.
Крім того, для гуртовиків в області діє розпорядження, про обмеження торгової надбавки 5%, тобто вартість до граничної поділки буде обгрунтованою ціною.
Додаткову інформацію можна отримати за телефоном 55-39-05 або звернувшись на адресу інспекції: м. Чернівці, вул. Ватутіна, 6.
Висновок інспекції потрібен на такі продукти:
борошно вищого, першого, другого гатунку;
яловичина та свинина;
курятина (тушка);
ковбаса варена, окрім вищого гатунку;
молоко жирністю до 20,5%;
сир кисломолочний до 9%;
сметана до 20%;
масло до 72,2%;
яйця;
цукор;
олія соняшникова.

Пакет документів
Пакетів документів, які потрібно подати в інспекцію, є два: для виробників і для гуртовиків. Пакет документів для виробників наступний:
пояснювальна записка щодо обгрунтування необхідності зміни оптово-відпускних цін;
довідка про результати економічного аналізу фактичних витрат із виробництва;
калькуляція собівартості виробництва продовольчих товарів із зазначенням обсягу матеріальних і трудових витрат (потрібно подавати бухгалтерські документи);
довідка про обсяги виробництва продовольчих товарів за минулий рік і відповідний період поточного року;
стандарти, нормативи, технологічні регламенти з виробництва продовольчих товарів;
копії договорів, пов’язані з виробництвом цих товарів, укладених з іншими суб’єктами господарювання;
довідка про фактичну та декоровану рентабельність від реалізації продовольчих товарів.
Марина КАРАСЬОВА
23-10-2008, 11:04
Коментарів 0 Переглядів 3 482

Теги -
Світла не буде три години: графіки знеструмлень на Буковині на завтра, 25 листопада

Енергетики закликають заощадливо споживати електроенергію

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.