Відколи отримати позики в банках стало важко або й практично неможливо, люди масово почали вдаватися до послуг кредитних спілок. Відсотки там переважно вищі за банківські, але кредити видають охочіше і швидше.
– У нас черги за кредитами, людей зараз значно більше звертається, – розповів Роман ПОКОТИЛО, голова правління кредитної спілки "Рідне коло". – Це не означає, що люди стоять у черзі, ми збираємо заявки, і клієнти чекають кілька днів чи тиждень.
Позики, за словами фахівця, буковинці беруть на все: квартири, машини, споживчі потреби. Хоча таке пожвавлення він вважає тимчасовим – уже за кілька днів банківські позики повинні стати доступнішими.
– Кількість кредитів у нас збільшилася, – розповіла Наталя ГУЦУЛЯК, фахівець кредитного обслуговування обласного відділення ТОВ "Споживсервіс" ТМ "Центр-кредит". – Люди беруть гроші на різні потреби – ремонт, вікна замінити, влаштувати весілля чи купити побутову техніку.
На відміну від банку, за словами фахівця, фінансова установа надає позики без застави і поручительства на термін не більше 36 місяців. Рішення про видачу кредиту приймається за 24 години – значно швидше, ніж це роблять у банку. Гроші позичальник отримує готівкою, а не на картку. При цьому він економить на нотаріальному посвідченні і відсотках за зняття готівки.
Єдина прикрість, за словами Н. Гуцуляк, – дуже багато позичальників останнім часом приходять з негативною кредитною історією. Це люди, які раніше мали проблеми з поверненням позик чи то в банках, чи в інших установах. Таких "проблемних" клієнтів заносять до бази даних, якою обмінюються між собою фінансові установи. І отримати новий кредит такому позичальникові проблематично.
У місцевих кредитних спілках кажуть, що не планують підвищувати ставки за кредитами.
Надія МАКУШИНСЬКА
ДО ТЕМИ
Держфінпослуг вирішив розглянути документ, що тимчасово обмежує операції кредитних спілок. Він надає право спілкам відмовляти вкладникам у достроковому розірванні депозитних договорів, а також вводить обмеження на видачу нових кредитів. Однак експерти зазначають, що це розпорядження носитиме рекомендаційний характер.
ЦИФРИ:
За період із січня до липня 2008 року кредитні спілки в Україні видали позик на суму 3,45 мільярда гривень. Це на 41% більше, ніж за аналогічний період 2007 року.
17-10-2008, 11:12
0
3 585