А майже половина працезданих буковинців взагалі не мають легальної роботи. Про це повідомив начальник Головного управління Пенсійного фонду в області Михайло РОМАНІВ. Зокрема нещодавнє опитування засвідчило, що 25% офіційно працевлаштованих отримують по відомості лише мінімальну зарплату. Решту грошей – від 100 до 500 доларів – роботодавець доплачує "в конверті", тобто без сплати жодних податків. Особливо це властиво сферам готельного, ресторанного і сільського господарства. Зокрема майже половина селян Буковини отримують офіційну зарплату мінімальну або меншу мінімального розміру.
Середня зарплата в області дедалі більше відстає від середньоукраїнських показників. Якщо 2006 року офіційна зарплата на Буковині на 46 гривень відставала від загальнодержавного показника, то сьогодні розрив зріс до 406 гривень.
Через тіньові зарплати дедалі менше грошей отримує пенсійний фонд. Уже зараз середня сума страхового внеску за одного працюючого буковинця (349 гривень) удвічі менша за середню пенсію в регіоні (843 гривні). А саме від страхових внесків та офіційного розміру зарплати залежатиме майбутній розмір пенсії буковинців, можливість користуватися згодом послугами страхової медицини тощо, стверджує М. Романів. Однак він визнає, що саме вітчизняна податкова ситема свідомо заганяє підприємця в тінь.
Вихід фахівець бачить у підвищенні зарплат, на його думку, сьогодні місцеві роботодавці платять своїм працівникам у 3-4 рази менше, ніж вони на те заслуговують. Адже якщо в Євросоюзі роботодавці витрачають на зарплати 40% від вартості виробленої продукції, то наші роботодавці віддають працівникам усього 8-12% цієї суми.
Надія МАКУШИНСЬКА
ЦИФРИ
236,7 тисячі осіб серед працездатного населення області мають офіційну роботу.
187 тисяч працездатних буковинців офіційно ніде не працюють.
230 тисяч буковинців сьогодні є пенсіонерами.
16-10-2008, 11:02
0
2 257