Компенсацію отримають не всі підприємці ринку

у номері / економіка, бізнес
2 173
0
До редакції "МБ" звернувся приватний підприємець Сергій, який торгує на Калинівському ринку туристичним спорядженням в орендованій "жабці". Під час липневої повені він втратив свій товар, але досі не може отримати п’ять тисяч гривень компенсації. Як виявилося, її отримала власниця "жабки", яка на час повені не тримала там свій товар. Сергій стверджує, що в такій ситуації опинилося багато підприємців-орендарів на Калинівському ринку. Він також хотів дізнатися, як виділяють компенсацію: на всю сім’ю чи на кожного її члена? Сергій проживає з батьками, але бізнесом вони займаються окремо.
Євген ПРОКОПЕЦЬ, начальник фінансового управління міськради, голова комісії з виплати компенсації підприємцям міських ринків, які зазнали збитків від повені:
– Із майже семи тисяч заяв, які отримала комісія, вже відібрано 2500. Це ті підприємці, у яких були бездоганно оформлені всі документи. Їх внесено в списки на отримання п’яти тисяч гривень компенсації за завдані стихією збитки. Вже виплачено понад десять мільйонів гривень. Щодо решти заяв у членів комісії є чимало запитань. Я особисто несу кримінальну відповідальність за державні кошти, які отримають чернівецькі підприємці у вигляді компенсації. У постанові, якою ми керуємося у своїй роботі, чітко зазначено: виділяти матеріальну допомогу постраждалим відповідно до чинного законодавства. А це означає, що потрібно оформляти акти на кожного підприємця. Крім того, п’ять тисяч гривень виділяється на сім’ю, яка торгує, а не на кожного її члена. Хоча інколи діти прописані у батьків, а живуть і займаються бізнесом окремо. Ми вже розглядали такий випадок, довелося вислухати навіть свідків. Варіантів багато. Хтось забув заплатити за патент, хтось не вніс фіксований податок. Інший не уклав офіційну угоду з адміністрацією ринку. Ще хтось поїхав у відпустку, зачинив свій контейнер і не заплатив ринковий збір за липень та нікого не попередив. Чимало скарг надходить від людей, які працювали на власника чи орендували в нього контейнер або "жабку". У цьому випадку компенсацію може отримати тільки власник на основі офіційної угоди з адміністрацією ринку. Виявилося, що чимало підприємців-орендарів не уклало з власниками договори на суборенду. Можливо, тому, що в такому випадку ринковий збір зростає на 20 відсотків. До речі, дуже добре оформлені всі документи в іноземців – азербайджанців, вірменів, грузинів, які торгують на ринках. У наших людей, на жаль, з цим – повний хаос. Ми надіслали запити у податкову інспекцію, інші контролюючі служби, щоби там перевірили заявників і представили нам свої висновки. Поки що комісія не відмовила жодному підприємцеві. Ми просто не включили багатьох у списки на отримання компенсації, доки не будемо мати на них всіх даних. Але вже зараз можу сказати, що чимало підприємців, які подали заяви на компенсацію, не отримають п’яти тисяч гривень. (Н. Будна)
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

19:20
У Чернівцях на площі відновили покриття над криницями, побите вандалами - фото
19:01
Медичний центр «ЛОР MED»: лікуємо причину, а не симптом*
19:00
У лісах Буковини вже активно збирають делікатесні гриби - фото
18:40
Охочих запрошують відвідати криївку на Буковині, де переховувалися провідники УПА
18:22
У Чернівцях попрощаються із воїном Володимиром Христянином
17:57
Кожен сьомий українець готовий підняти предмет, схожий на міну - ДСНС
17:40
Стало відомо, коли попрощаються з відомою буковинською журналісткою Ларисою Сергєєвою
17:20
Що станеться з вашим тілом, якщо пити сік на ніч

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм