До співбесіди з роботодавцем готуйтеся, як до іспиту

у номері / економіка, бізнес
12 991
0
Не питайте одразу про майбутню зарплату, правильно одягніться, не робіть орфографічних помилок у резюме – як підготуватися до співбесіди з роботодавцем, щоб отримати бажану посаду, радить Світлана ДИРДА, начальник відділу професійної орієнтації обласного центру зайнятості. Саме восени зростає кількість людей, які влаштовуються на першу роботу чи змінюють місце роботи після відпустки. І часто від того, як поводить себе людина під час першої розмови з потенційним шефом, залежить її майбутнє.
Подбайте про охайний зовнішній вигляд
– Перша розмова з роботодавцем часто відбувається по телефону, – розповідає фахівець з пошуку роботи. – Однак, побачивши оголошення, не варто телефонувати зопалу. Спочатку продумайте, що ви запитаєте, запишіть запитання, які ви хочете поставити. Приготуйтеся розповісти про свою освіту, досвід роботи і можливості працювати на обраній посаді. Занотуйте дату, час і місце зустрічі, яку вам призначить роботодавець. Навіть якщо вам скажуть, що вакансія уже зайнята, поцікавтесь, чи не з’явиться в майбутньому можливість влаштуватися тут.
– Як підготуватися до особистої зустрічі з роботодавцем?
– Насамперед дізнайтеся якомога більше про підприємство, на яке плануєте влаштуватися. Підготуйте копії необхідних документів, а також список телефонів людей, які б могли порекомендувати вас як хорошого працівника. Подбайте про охайний зовнішній вигляд, одяг ділового стилю. Не запізнюйтеся і вимкніть перед зустріччю мобільний телефон.
– Чи доречно під час першої зустрічі з роботодавцем запитувати про зарплату?
– Запитати можна, але не одразу. На початку співбесіди слід відрекомендуватися, зачекати на запрошення сісти і уважно вислухати запитання співрозмовника. Якщо роботодавець поцікавиться, чи маєте ви запитання до нього, обов’язково задайте кілька, щоби справити гарне враження. Доречно буде поцікавитися графіком майбутньої роботи, можливостями кар’єрного росту і підвищення кваліфікації, перспективами розвитку цього підприємства. Питання про зарплату краще залишати на кінець розмови. Роботодавець має оцінити всі переваги, які отримає, взявши вас на роботу. Та й ви самі, залежно від ходу розмови, можете зіграти на зниження чи підвищення – залежно від того, наскільки добре йдуть переговори і які додаткові умови висуває роботодавець.
Уточніть у роботодавця, коли будуть результати співбесіди
– Які теми не варто заторкувати на співбесіді?
– Релігія, політичні погляди, бажання емігрувати – таких тем багато. Скажімо, навіщо роботодавцеві знати про ваші хвороби чи серйозні матеріальні труднощі? У жодному разі не варто критикувати свого попереднього керівника. Якщо мова зайде про якусь із цих тем, не відмовляйтеся відповідати,але говоріть впевнено і продумано.
– Якось моя знайома, влаштовуючись на роботу в банк, на запитання "Чи можете ви випити дві пляшки пива і їхати на велосипеді?", не замислюючись, відповіла: "Так, запросто!" Їй одразу відмовили. Як уникнути подібних проколів?
– Тестування, психологічні дослідження зараз популярні під час прийому на роботу в банки та деякі інші установи. Іноді людині навіть дають заповнити анкету чи тести додому. До заповнення таких анкет слід поставитися серйозно, продумати кожну відповідь.
– "Ми вам зателефонуємо" – часто чує людина наприкінці співбесіди. Чи варто задовольнитися таким результатом?
– Бажано уточнити в роботодавця, коли саме ви можете дізнатися про результати співбесіди. Запитайте, чи не можете самі зателефонувати і дізнатися про рішення. Навіть якщо вам не вдасться отримати цю роботу – не розчаровуйтеся. Проаналізуйте свої промахи і вчіться на власних помилках.
Надія МАКУШИНСЬКА

НА ЗАМІТКУ
Найпопулярніші запитання
до претендентів на вакансію
Більшість роботодавців ставлять майже однакові запитання, тому варто цим скористатися і заздалегідь продумати відповіді.
Розкажіть дещо про себе.
Який ваш сильний та слабкий боки як фахівця?
Розкажіть про своє останнє місце роботи.
Опишіть свій робочий день на вашому останньому місці роботи.
Назвіть причину звільнення з останнього місця роботи.
Якою була найскладніша проблема, з якою ви зіткнулися на попередній роботі і як ви її вирішили?
Як би ви вирішили наступну проблемну ситуацію?
Що ви знаєте про нашу компанію?
Яким може бути ваш внесок у нашу компанію?
Чому мені потрібно було б прийняти вас на роботу?
Яку заробітну плату ви б хотіли одержувати?
Коли ви зможете розпочати роботу, якщо ми візьмемо вас на це місце?
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

19:20
У Чернівцях на площі відновили покриття над криницями, побите вандалами - фото
19:01
Медичний центр «ЛОР MED»: лікуємо причину, а не симптом*
19:00
У лісах Буковини вже активно збирають делікатесні гриби - фото
18:40
Охочих запрошують відвідати криївку на Буковині, де переховувалися провідники УПА
18:22
У Чернівцях попрощаються із воїном Володимиром Христянином
17:57
Кожен сьомий українець готовий підняти предмет, схожий на міну - ДСНС
17:40
Стало відомо, коли попрощаються з відомою буковинською журналісткою Ларисою Сергєєвою
17:20
Що станеться з вашим тілом, якщо пити сік на ніч

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм