RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » Депозит – кращий варіант для тих, хто боїться ризику

"МБ" продовжує серію матеріалів, в яких фінансові експерти радять читачам, як нинішнього року найкраще інвестувати заощадження: де менший ризик, а де більші прибутки. Адже гроші (гривні, долари, євро), які лежать вдома, знецінює інфляція.
Банківські депозити вбережуть від інфляції
Нинішньої осені депозити в
банках – найкращий варіант вкладення грошей для людей консервативних, вважають фінансисти. У будь-якому разі, якщо не заробити, то вберегти кошти від інфляції депозитні вклади допоможуть. Наразі, коли динаміка валютних курсів та інвестиційні фонди приносять вкладникам збитки, банки пропонують клієнтам високі ставки – до 20% в гривні і 12-14% у валюті.
– Щодо депозитних вкладів, то клієнт зараз в прерогативному становищі, оскільки банки за ним бігають, а не навпаки, – наголошує Євген ЖИТАРЮК, незалежний фінансовий радник. – Депозитні вклади в банках у гривнях – це найкращий варіант за нестабільної ситуації для людей, які не готові ризикувати. Але потрібно зважати і на те, що нинішні ставки вже високі, і банки підвищать їх щонайбільше на відсоток.
Загалом від початку року ставки за депозитними вкладами в середньому зросли на 2-4% річних у гривні та 1-3% річних у валюті. Фінансові установи пропонують велику кількість депозитних програм із різними умовами. Тому визначити середню ставку складно, відсотки суттєво варіюються, залежно від
терміну вкладу, суми, мети.
– Якщо людина хоче не чіпати гроші впродовж певного терміну, то ідеальний депозит (тобто з найвищим відсотком), – це покласти суму на визначений термін без дострокового зняття коштів, відсотки за яким нараховуються наприкінці терміну і неодмінно з капіталізацією відсотків, – вважає Євген Житарюк.

ПРОГНОЗИ
Після нового року деякі експерти не виключають зниження ставок за новими внесками на 1-2%. Причому існуючі депозити банкіри обіцяють не чіпати. Крім того, набирають обертів депозити з прогресивними ставками, які зростають залежно від того, скільки часу вклад пролежав у банку.
Кредитні спілки пропонують більше через ризик
У кредитних спілках ставки за депозитами завжди будуть вищими, ніж у банках, – питання конкуренції. Нині це і 25, і навіть 30% річних. Проте заробити вдається тим інвесторам, які скористалися послугами надійних кредитних спілок.
– Діяльність кредитної спілки, якщо порівнювати з банківською установою, менше регульована державою і відповідно вона має вищий ризик щодо банкрутства, – пояснює Євген Житарюк. – Тому вкладник ризикує більше, хоча відсотки за депозитами в кредитних спілках, безумовно, вищі. Насамперед потрібно для себе визначити питання співвідношення дохідності та ризику.
Якщо вирішили свої заощадження довірити кредитній спілці, оберіть ту, що має досвід роботи не менше двох-трьох років та уникайте надмірно високих ставок.

ПРОГНОЗИ
Експерти вважають, що вкладники кредитних спілок нинішній рік проживуть загалом без катаклізмів. Найближчим часом ставки за депозитами не підвищуватимуть, оскільки вони вже досить високі.
Чи варто вірити рекламі
Перш ніж внести гроші на депозит, Євген Житарюк радить зібрати всю інформацію щодо можливостей своєї майбутньої інвестиції.
– Треба робити висновок не після рекламного ролика, а поспілкувавшись по гарячій лінії або безпосередньо з фахівцями банку. Нині є багато каналів для отримання інформації щодо послуг, і потрібно їх використовувати, причому ставити конкретні запитання, наприклад: "Маю тисячу гривень, хочу внести на депозит на три місяці, які умови?" Неодмінно потрібно уточнити чи можна частину грошей зняти всередині терміну внеску і як це позначиться на розмірах депозитної ставки. Договір з фінансовою установою потрібно уважно читати, у депозитних програмах багато підводних каменів.
Варто бути готовим, що не будь-яка депозитна програма забезпечить інвесторові 20% річних. Найчастіше такі відсотки нараховують на останній місяць внеску, а першого місяця це буде, припустимо, 14,5%, потім 15% тощо. Причому дострокове зняття коштів, яке не передбачено в договорі з банком, може обернутися штрафними санкціями, і замість 17% річних банк виплатить вкладнику 0,1%.
Марина КАРАСЬОВА
9-10-2008, 12:43
Коментарів 0 Переглядів 4 061

Теги -
Світла не буде три години: графіки знеструмлень на Буковині на завтра, 25 листопада

Енергетики закликають заощадливо споживати електроенергію

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.