Чимало буковинських господарів встигли викопати бульбу ще до нинішніх дощів. Однак, судячи з цін на неї на чернівецьких ринках (2-2,5 гривні за кілограм), є ще багато незібраних площ. Хоча дехто вважає, що картопля цього року вродила слабо, а, отже, й ціни не падатимуть. Думки ж фахівців щодо прогнозів на урожай картоплі дещо різняться.
- Не варто казати, що в області бульба не вродила, - каже головний спеціаліст відділу аграрного виробництва та переробної промисловості Головного управління агропромислового розвитку та продовольства ОДА Володимир Рябий. – Попередні прогнози – 155 центнерів із гектара. Тобто маємо урожай на минулорічному рівні. До речі, 98 відсотків цієї культури вирощується у приватних селянських господарствах. А це 30800 гектарів. Ще 200 гектарів припадає фактично на три фермерські господарства – “Джерело” у Банилові Вижницького району, “Бояни-Глиниця” та “Рідне село”, що у Новоселицькому районі. Де найкращі грунти, там і картопля родить: Новоселицький, Кіцманський, Заставнівський, Хотинський райони. Гадаю, що напруги із забезпеченням картоплею міські жителі не відчуватимуть.
- Вважаю, що цього сезону урожай картоплі на Буковині невисокий – далася взнаки спека. Саме через відсутність достатньої вологи картопля почала гнити ще у грунті, й цей процес продовжиться під час зберігання, - вважає директор Української науково-дослідної станції карантину рослин Павло Мельник. – Попри погодні негаразди, далися взнаки й дорожнеча на засоби захисту, невміння населення працювати з сортами картоплі й порушення сівозмін. За наших умов можна збирати до 200 центнерів з гектара.
А фермер з Вижниччини Василь Соломко вважає, що у передгірній зоні шкоди завдали дощі, хоча на урожай бульб не нарікає. Каже, що накопує 150 центнерів з гектара.
На ринку ж на вулиці Зеленій у Чернівцях картоплю продають не лише буковинського походження, а й завозять із Волині та Рівненщини, тож дефіциту не буде. (В. Гірський)
18-09-2008, 10:24
0
2 687