Чимало деревообробних підприємств сьогодні закриті. Інші відчувають дефіцит деревини.
- Хто ще до повені отримав деревину, має лісосіку, працює. А є такі, хто стоїть, бо немає де взяти деревину, - каже сільський голова Розтоків Путильського району Василь МАТІОС. – Підприємці скаржаться ще й на те, що їм нічим платити за оренду землі, бо під час повені у багатьох залило пилорами, верстати. Допомоги їм не виділяють, і вони досі не можуть відновити роботу.
- Уже кілька тижнів стоїмо, бо немає матеріалу, - розповів приватний підприємець із Вашківців Вижницького району Роман Ставчанський. – Кажуть, ділянку лісосіки закрили, тому дерево купити ніде. Маю четверо найманих працівників, доведеться їх звільняти.
Як повідомили в Путильській РДА, 22 пилорами в цьому районі за виявлені порушення в роботі сьогодні зачинено й опломбовано. Для легальних підприємств перешкод у роботі не повинно бути, але проблеми все-таки є, бо після повені немає доступу до багатьох лісосік. У деяких місцях утворилися обриви висотою до семи метрів.
- Деревину сьогодні заготовлюють переважно на відновлювальні роботи, - розповів Василь ВОРОБЧУК, начальник управління лісового господарства ОДА. - Тобто на будівництво і ремонт житла після повені, відбудову мостів тощо. А законодавчої заборони вирубування лісу не було. Хоча всі чекають, що будуть введені нові правила вирубки.
За словами начальника управління, деревообробні підприємства сьогодні, як і раніше, мають змогу купувати деревину на аукціоні. Причому частину придбаної деревини їм видяляють не за ринковою ціною, а за собівартістю. Ця деревина іде на виробництво матеріалів, необхідних для відновлювальних робіт після повені. Наразі в області призупинено діяльність лише тих підприємств галузі, які мають проблеми з законодавчим оформленням своєї діяльності: закуповують ліс “в обхід” аукціонів, не влаштували офіційно на роботу своїх працівників тощо. (Н.Макушинська)
16-09-2008, 10:41
0
2 763