– Якщо хтось до нас звертається за порадою про найкращий покрівельний матеріал, я завжди кажу, що це натуральна черепиця, – розповів В’ячеслав Качур, керівник фірми, що продає матеріали для даху. – У Чернівцях є будівлі, які мають по сто років, і за цей час покрівлю на них навіть не ремонтували. У радянські часи забули про таку річ, як надійність, тому стали масово використовувати недовговічний і неестетичний шифер. Сьогодні ситуація змінюється, і люди знову починають цінувати якість.
Глина й бетон
Натуральна черепиця буває двох видів – керамічна й бетонна (піщано-цементна). Перша відома людям уже багато століть, друга використовується з ХІХ ст. Керамічну виготовляють випалюванням виробів із глини за температури 1000 градусів. Бетонну отримують із суміші піску й цементу. Іноді натуральною називають лише керамічну черепицю, хоча бетонну теж виготовляють із натуральних матеріалів.
Головна перевага черепиці, яка додає їй нових клієнтів, екологічність та натуральність.
Не така важка, як здається
Щодо черепиці існує кілька помилкових міфів, які фахівці легко спростовують. Більшість людей вважає, що черепиця – занадто важка. А тому необхідно додатково зміцнювати всі конструкції будинку.
– Черепиця справді важка, квадратний метр важить 45-50 кілограмів, – підтвердив В’ячеслав Качур. – Однак жодних проблем для будинку це не створює. Вага черепиці істотно не впливає на навантаження на фундамент. До того ж наші держстандарти нині висувають досить серйозні вимоги і до фундаменту, і до інших елементів будинку, тож нічого додатково не треба робити. Хіба лише крокви варто посилити на 15-20%.
Зате вага черепиці має свої переваги. Завдяки цьому покрівля краще витримує сильний вітер і опади, гасить шум дощу, а також стримує перепади температури.
Ціна й служба
Інша поширена думка про черепицю – те, що вона дуже дорога, є частково правильною. Адже не може якісний матеріал бути дешевим. Однак висока ціна є відносною. Так бетонна черепиця, яка є дешевшою за глиняну, коштує приблизно стільки ж, як деякі інші покрівельні матеріали. Ціна починається від 10 євро за квадратний метр, комплектуючі обійдуться у ще приблизно 30%. Враховуючи ціну, бетонна черепиця продається більше, за керамічну (від 20 євро за квадратний метр).
Однак при цьому слід врахувати термін служби. Нині виробники говорять про 30-річну гарантію, однак досвід свідчить, що черепиця може надійно захищати будівлю сотню років і більше. До того ж вона проста в обслуговуванні – у разі пошкодження можна замінити окремі елементи.
Ігор ДОВГАНЬ
4-09-2008, 11:42
0
5 221