Головне контрольно-ревізійне управління повідомило про перші ознаки завищення сум коштів, виділених на компенсацію збитків потерпілим від стихії. За даними прес-служби відомства, виявлено факти завищення сум збитків більш ніж на півмільйона гривень, зокрема і в нашій області.
Найбільші порушення КРУ виявило в Заставнівському і Сторожинецькому районах області, де збитки і вартість капітального ремонту будинків, вулиць, доріг, водовідвідних канав були завищені більш ніж на 556 тис. грн. Так, у селі Юрківці Заставнівського району завищено вартість капітального ремонту доріг та прочищення водовідвідних канав для відведення води з узбіч на 132,3 тисячі гривень. У Горошівцях Заставнівського району завищено розрахункову вартість капітального ремонту 16 вулиць на суму 419,9 тисячі. У Старожадівській сільській раді Сторожинецького району по 33 домогосподарствах завищено, порівняно з даними попереднього обстеження, обсяги завданих збитків, у тому числі: пошкодження підлоги в 11 господарствах – на 618,1 кв. м; штукатурки у 10 господарствах – на 640 кв. м тощо.
Як пояснили в обласному КРУ, робити висновки про завищення збитків чи якісь зловживання поки що рано. При цьому жодних штрафів чи інших санкцій за виявлені факти невідповідності сум збитків не передбачено – наслідком такого обстеження фахівцями КРУ стане лише зміна сум відшкодувань, які отримають потерпілі. Причому, фахівці можуть як зменшити, так і збільшити цю суму для кожного потерпілого.
– Це не перевірка, а обстеження, – пояснив Сергій ЗОТОВ, в.о. начальника КРУ в області. – Про жодну ревізію не йдеться. Наші фахівці лише визначають реальну суму збитків. Уявіть, що в людини, наприклад, пошкоджене вікно. Вона оцінює ці збитки у 100 гривень. А комісія приходить і підраховує, що вікно можна відновити за 80 гривень. Хоча бувають й інші випадки, коли виявляється, що сума збитків занижена. Скажімо, доводять, що за ринковими цінами сума збитків за те ж вікно становить не 100, а 150 гривень.
Реальну вартість втраченого майна чи завданих повінню збитків оцінюють працівники КРУ спільно з іншими фахівцями: працівниками БТІ, інженерами, архітекторами, фінансистами. Якщо обстеження виявляє, що реальна сума збитків відрізняється від тієї, що була попередньо визначена, складають відповідний акт. Потім він передається на розгляд районного штабу з ліквідації наслідків стихії і відбувається затвердження.
19-08-2008, 11:59
0
3 020