Для ліквідації наслідків повені уряд дозволив за державні гроші наймати на громадські роботи осіб, які стоять на обліку в центрах зайнятості. За участь у прибиранні затоплених територій, відбудові зруйнованого житла їм нараховуватиметься зарплата, не менша за офіційний мінімум (525 гривень).
Сьогодні на таких громадських роботах безробітні працюють практично в кожному районі області, крім Сокирянщини та Новодністровська. Як повідомила Галина ЧУПІНА, директор обласного центру зайнятості, в області направлено на роботи 588 безробітних, 162 особи уже працюють. Набір охочих триває. Тож служба зайнятості закликає усіх офіційно зареєстрованих безробітних взяти участь в оплачуваних роботах. Перелік спеціальностей, які потрібні в кожному районі, і конкретних робіт наразі визначається. До центрів зайнятості можуть звертатися також роботодавці, які готові за власні кошти наймати людей для ліквідації наслідків стихії на своїх підприємствах чи закладах.
Безробітні області допомагали боротися з наслідками паводка з перших днів безкоштовно.
- Можна сказати, що ми організували щось на зразок суботника, - каже Г. Чупіна. - Трапилася біда, і ми просто звернулися до безробітних із проханням допомогти потерпілим. Люди відгукнулися. На добровільні безоплатні громадські роботи в області тоді було направлено 578 безробітних. Ці люди безкоштовно відпрацювали по п’ять днів.
Зокрема, приблизно сто безробітних допомагали на Калинівському ринку. Сьогодні безробітні на ринку не працюють через санітарну ситуацію – за законом, не можна залучати людей до тих робіт, які становлять небезпеку їх життю. Коли санітарно-епідемічна ситуація на ринку буде визнана нормальною, планується, що безробітні зможуть працювати там на оплачуваних громадських роботах.
Станом на 13 серпня в області було укладено 79 договорів про співпрацю у проведенні громадських робіт з впорядкування територій населених пунктів, підсобних робіт під час відновлення діяльності об’єктів соціальної сфери. Зокрема, у Глибоцькому районі 44 безробітні ліквідовують наслідки стихійного лиха за угодою з роботодавцем ПП “БЛ-Керамблок”. У Сторожинецькому районі 60 безробітних займаються благоустроєм території та відновлюють пошкоджені дороги. На Путильщині 180 безробітних зголосилося працювати на ліквідації наслідків паводка - прибирають намул, вивозять сміття, допомагають одиноким літнім селянам прибирати їхні садиби.
Розмір зарплати, яку виплачуватимуть учасникам громадських робіт, наразі уточнюється. За словами Г. Чупіної, цілком можливо, що за місяць вони зароблятимуть значно більше за мінімальну ставку – близько тисячі гривень.
Надія МАКУШИНСЬКА
14-08-2008, 12:18
0
3 174