Допомоги вистачить на побілку вапном чи хату-малосімейку

у номері / економіка, бізнес
6 728
0
Компенсації потерпілим від стихії далеко не покриють реальних збитків. Не більше 120 тисяч гривень на нову хату, півтори тисячі гривень на господарські споруди і півсотні гривень за сотку втраченого врожаю – ці кошти швидше можна вважати матеріальною допомогою, а не повним відшкодуванням збитків. Реальні ринкові ціни значно вищі. Окрім того, до розрахунку включається не більше, ніж 60 кв.м загальної площі житлового будинку (квартири), не більше, ніж 30 кв.м загальної площі господарської будівлі, та не більше, ніж 30 соток загальної площі присадибної ділянки та городу.
– Будівництво нормального будинку, щоби можна було жити, сьогодні коштує 3700-3800 гривень за кв.м, – вважає Василь МОРОЗ, гендиректор підприємства "Чернівціжитлобуд". – У одноповерховому будинку у вартість квадратного метра закладається і ціна фундаменту, і ціна даху. Ще й дуже важко компонувати дім малої площі – сьогодні сараї будують понад 60 квадратних метрів. За дві тисячі можна збудувати хіба, що дім на зразок старих хат. А що можна збудувати за 50 гривень, виділених на квадратний метр господарських будівель, – соромно й казати.
– Можна спробувати вкластися в таку суму. У нас були клієнти з дуже обмеженими коштами і ми вписувалися у ці витрати, – каже приватний підприємець Дмитро ОВЧАРУК. – Наприклад, якщо будувати у сільській місцевості без водопроводу, каналізації.
За підрахунками будівельника, щоб вкластися навіть у 500 доларів за кв. метр, економити доведеться на всьому. Більшість цієї суми піде на зведення цегляної коробки – 350 доларів за "квадрат". Стіни матимуть ширину 40 сантиметрів (хоча стандарт для області – не менше 60 см). У ці ж кошти увійде й дах – найдешевший із шиферу чи, можливо, трохи дорожчий з металочерепиці. Утеплення і опалення у кошторис уже не вкладеться.
Який ремонт можна зробити за ціною в 335 гривень за кв.м, розповів Микола ГАЛИЦЬКИЙ, виконроб фірми "Євробудсервіс":
– У будь-якому разі, це буде все на вапні і простих пігментах. Ні шпаклівок, ні грунтівок, як для євроремонту, за такі гроші не купиш. Хоча пісок і вапно – це може й краще, бо натуральні матеріали. Плюс, можливо, дощану підлогу, пофарбовану олійною фарбою, вдасться зробити за такі гроші. Якщо класти ламінат, це буде дорожче, бо основу під ламінат також треба робити з дощок.
За підрахунками виконроба, звичайна штукатурка і малярка, не під "євро", коштує 25-35 гривень за роботу плюс ще стільки ж – за матеріали за кожен квадратний метр.
Як повідомив Іван ДЯКОН, начальник управління капітального будівництва ОДА, середня вартість квадратного метра житла в області становить 3750 гривень, то ж решту коштів, до виділених державою 2000 за квадратний метр, шукатимуть у спонсорів і благодійників.
Купити нову хату за пропоновану компенсацію у 120 тисяч гривень потерпілі можуть спробувати хіба що у віддалених селах Кельменецького чи гірських районів. Але в багатьох оголошеннях про продаж будинків, дешевших за 30 тисяч доларів є примітка, що дім придатний для дачі або лише як основа для майбутньої новобудови. Однокімнатна квартира у Чернівцях обійдеться приблизно у 250 тисяч гривень.
Не відшкодують збитків і виплати за втрачений урожай, худобу та інші статки. "200 гривень за бджолину сім’ю – це смішно, – розповів один з приватних підприємців-бджолярів. – Якщо під час повені загинула бджолина сім’я, то зрозуміло, що і вулик постраждав – стінки розмокли, розбухли. Потрібно купувати новий. А коштує він 300 і більше гривень. Плюс за кожну рамку по 30 гривень, таких рамок у вулику 20. Тож рахуйте, що на одну сім’ю з вуликом потрібна тисяча гривень".
Надія МАКУШИНСЬКА
Довідка
Категорії потерпілих від стихії:
1. До першої категорії належать громадяни, у яких житловий будинок (квартира) зруйнований або не підлягає відновленню. Сюди належать також сім’ї, які підлягають відселенню через те, що їх дім розташований у зоні підвищеного ризику і може бути впродовж найближчого часу підтоплений чи пошкоджений.
2. Друга категорія – ті, в яких пошкоджений житловий будинок (квартира) підлягає капітальному ремонту або має істотні пошкодження. Такими пошкодженнями, зокрема можуть бути непридатні для експлуатації підлога, віконні та дверні блоки, внутрішньобудинкові мережі газо-, водо-, електропостачання, відшарування зовнішньої або внутрішньої штукатурки.
3. Третя категорія – сім’ї, у яких пошкоджений житловий будинок (квартира) підлягає поточному ремонту та втрачене майно.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

12:43
У депутата Чернівецької облради від СН вимагають скласти мандат: він заявляє про тиск
12:36
Перевищив норму у понад 13 разів: на Буковині затримали п'яного водія
12:18
У Харкові зросла кількість жертв після дронової атаки РФ
11:59
Названо продукти, які викликають підвищену пітливість
11:51
Коли, для чого і як правильно треба балансувати колеса авто*
11:48
Курс валют у Чернівцях 4 квітня
11:30
В одного - «гола» зарплата, в іншого – нова автівка: що задекларували депутати-мажоритарники з Буковини
11:08
Завдав збитків на півтора мільйона гривень: на Буковині судитимуть депутата однієї з громад за незаконну рубку лісу

Колонка

Читають Коментують
На Україну чекає аномальне літо: синоптики попередили про "кліматичний удар"
137 961
"Це аферист, який використовує приміщення міста і не платить гроші", - мер Чернівців про керівника волонтерського штабу
26 750
Пенсіонерів звільнили від сплати податку: що відомо
17 463
Смертельна ДТП в Австрії, у якій загинули українці: серед загиблих є троє жінок з Буковини
14 922
Волонтери заявили, що "Клічук спить і бачить", як їх виселити із приміщення у центрі Чернівців. У мерії прокоментували
11 868
У центрі Чернівців під час ремонту пошкодили водопровідну мережу
6 507
Такий молодий... Загинув захисник із Буковини Віталій Кадищук
6 010
На Буковині горіла майстерня: рятувальники розповіли подробиці
5 345
У Чернівцях рятувальники витягли водійку, затиснуту в авто під час ДТП
5 310
Раптово померла багаторічна головна редакторка телеканалу "Чернівці" Лариса Сергєєва
4 948

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм