Голова Держкомлісгоспу оцінив свою посаду у 250 мільйонів доларів

у номері / економіка, бізнес
2 773
0
Голова Держкомлісгоспу Микола Тимошенко, що побував у Чернівцях з робочою поїздкою, заперечує, що в жахливих наслідках повені винні лише лісники і вирубка дерев.
- Я прийшов до комітету, щоби зламати стереотипи і окремі схеми, і жодного цента не заплатив за посаду, яка, до речі, була найдорожчою з усіх посад міністрів. Ціна питання – 250 мільйонів доларів. Про це на моєму представленні розповів перший віце-прем’єр, – заявив на зустрічі із журналістами Микола Тимошенко. – Розумієте, яка система корумпованості? Тільки в п’ятницю я звільнив з роботи директора Ялтинського заповідника, як одразу до мене почали телефонувати з усіх п’яти парламентських партій, прем’єр-міністра Криму, інші впливові політики. Стримати це все не просто.
На ліс нині дивляться тільки з боку споживача, вважає голова Держкомлісгоспу. Зокрема він відчув це під час відвідин постраждалих регіонів Буковини та Прикарпаття, коли дехто дивувався, що лісівникам потрібно компенсуватиме збитки.
– Можливо і ми частково винні в трагедії, але є ж межа наклепів, коли все списують тільки на вирубку лісів, – каже Микола Тимошенко.
Голова комітету погодився, що частину опадів ліс стримує, але до певної межі. І довів це на прикладі – спробував вмістити півлітра мінеральної води в 250-грамову склянку. За його словами, ліс набрав норму вологи ще до 20 липня, а під час трагедії взагалі за чотири доби випала двомісячна норма опадів.
– Водоутримуюча здатність лісового покриву сягає 135-145 мм. Такі показники можна брати до розрахунку, коли дощі починаються після тривалого бездощового періоду. У випадку теперішнього паводка здатність лісів утримувати воду була на 90% знижена опадами першої половини липня, – пояснив Василь ПАРПАН, директор Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва.
А Микола Тимошенко наголосив, що є й глобальні причини паводка – доведена науковцями повторюваність стихії, а також створені руками, наприклад, неякісні підпірки мостів, які змивало першою ж хвилею, дамби, що не укріплювалися роками тощо.
Наразі до заборони промислової вирубки лісу ще не дійшло (ініціативи щодо цього лісівники вважають не більше, ніж політичним піаром), а впродовж наступних двох тижнів із залученням науковців мають розробити нові правила вирубки лісів. (М.Карасьова)
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

18:22
У Чернівцях попрощаються із воїном Володимиром Христянином
17:57
Кожен сьомий українець готовий підняти предмет, схожий на міну - ДСНС
17:40
Стало відомо, коли попрощаються з відомою буковинською журналісткою Ларисою Сергєєвою
17:20
Що станеться з вашим тілом, якщо пити сік на ніч
16:59
Кабмін уточнив перелік осіб, які не підлягають мобілізації: зміни торкнуться студентів і освітян
16:37
У високогір’ї Карпат — сніг, мороз і штормовий вітер
16:19
Через загрозу підтоплень на Буковині рятувальники перевірили рівень води в місцевих річках
15:59
Патрульні оштрафували водія за парковку на пішохідному переході

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм