Голова Держкомлісгоспу Микола Тимошенко, що побував у Чернівцях з робочою поїздкою, заперечує, що в жахливих наслідках повені винні лише лісники і вирубка дерев.
- Я прийшов до комітету, щоби зламати стереотипи і окремі схеми, і жодного цента не заплатив за посаду, яка, до речі, була найдорожчою з усіх посад міністрів. Ціна питання – 250 мільйонів доларів. Про це на моєму представленні розповів перший віце-прем’єр, – заявив на зустрічі із журналістами Микола Тимошенко. – Розумієте, яка система корумпованості? Тільки в п’ятницю я звільнив з роботи директора Ялтинського заповідника, як одразу до мене почали телефонувати з усіх п’яти парламентських партій, прем’єр-міністра Криму, інші впливові політики. Стримати це все не просто.
На ліс нині дивляться тільки з боку споживача, вважає голова Держкомлісгоспу. Зокрема він відчув це під час відвідин постраждалих регіонів Буковини та Прикарпаття, коли дехто дивувався, що лісівникам потрібно компенсуватиме збитки.
– Можливо і ми частково винні в трагедії, але є ж межа наклепів, коли все списують тільки на вирубку лісів, – каже Микола Тимошенко.
Голова комітету погодився, що частину опадів ліс стримує, але до певної межі. І довів це на прикладі – спробував вмістити півлітра мінеральної води в 250-грамову склянку. За його словами, ліс набрав норму вологи ще до 20 липня, а під час трагедії взагалі за чотири доби випала двомісячна норма опадів.
– Водоутримуюча здатність лісового покриву сягає 135-145 мм. Такі показники можна брати до розрахунку, коли дощі починаються після тривалого бездощового періоду. У випадку теперішнього паводка здатність лісів утримувати воду була на 90% знижена опадами першої половини липня, – пояснив Василь ПАРПАН, директор Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва.
А Микола Тимошенко наголосив, що є й глобальні причини паводка – доведена науковцями повторюваність стихії, а також створені руками, наприклад, неякісні підпірки мостів, які змивало першою ж хвилею, дамби, що не укріплювалися роками тощо.
Наразі до заборони промислової вирубки лісу ще не дійшло (ініціативи щодо цього лісівники вважають не більше, ніж політичним піаром), а впродовж наступних двох тижнів із залученням науковців мають розробити нові правила вирубки лісів. (М.Карасьова)
12-08-2008, 10:35
0
2 740