RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » Калинку закрили, але там все одно торгують

Калинку закрили, але там все одно торгують

Калинівський ринок через антисанітарні умови, що можуть призвести до спалаху інфекційних хвороб, тимчасово закрито постановою головного державного санітарного лікаря і головного державного інспектора ветеринарної медицини в Чернівцях. Але, незважаючи на це, ринок працює – є і продавці, і покупці.
Дешевих килимів не знайшли
Вранці на мосту до Калинівського ринку – затори. Хтось їде, щоби прибрати у своєму контейнері, а хтось – щоби знайти дешеві підмочені товари. Чутки про розпродажі поширилися не лише серед чернівчан, а й за межами області. Тож людей вистачає.
Про повінь нагадує покинутий ряд жабок, куди через бруд неможливо зайти, та весільний салон з величезною калюжею перед входом. Саме через це весільними сукнями торгують на автостоянці.
У рядах контейнерів намул майже прибрали. Лише в деяких місцях є ще кілька куп сміття. Багато контейнерів відчинено, речі викладені на вітрині і люди чекають на покупців. Дехто ще вимиває бруд, але переважна більшість вже почистили все після повені.
Місити болото доводиться вже на гуртовій частині ринку – у так званому "болоті". У кінці ряду – скупчення людей. Підходжу ближче. Тут продають дитячі та підліткові джинси за 10 гривень. І хоч на них помітно бруд, люди розкуповують.
На "болоті" деякі контейнери ще миють від болота, дехто їх фарбує.
Значно менше людей на продуктових рядах. З декількох контейнерів продають консерви.
В одному з продуктових рядів чоловіки на завантажувач кидають сміття, від якого відчувається неприємний запах. Майже біля кожного контейнера стоїть відро з водою, у якому миють товар. Ось чоловік у воді з мийним засобом відмиває брудний посуд, через кілька контейнерів у відрі дівчина миє ляльку Барбі, у наступному – в тазику миють запаковані у плівку сухарики.
У рядах, де продавали рибу та овочі з фруктами, не працює жоден контейнер. Тут ще не прибрали намул. А ось ринок "Фортуна", який знаходиться поруч, вже почистили.
Повз нього прямую на килимові ряди. Про килими ширилися чутки, що їх нібито продають по 50-100 гривень. Покупців тут досить багато. Але лише в кількох місцях помічаю трохи забруднені килими.
– Беріть доріжку, – пропонує продавець. – Коштувала раніше 120, а продаємо за 60.
Поруч запропонували великий килим за 700 гривень, переконуючи, що він до повені коштував 1200 гривень. Знижка на 500 гривень "зачепила" кількох покупців і вони вже розмірковували, що килим варто придбати. Далі поцікавилася ковроліном, на якому помітні брудні плями. Знижка виявилася не такою вже суттєвою – якщо раніше він коштував 300 гривень, то нинішня пропозиція 220 гривень. Килимів ані за 50, ані за 100 гривень так і не побачила. Ближче до виходу помітила, що людей на ринок прибуває дедалі більше, і нікого не лякають антисанітарні умови і загроза спалаху інфекцій.
На адміністрацію ринку поскаржилися до прокуратуру
Чому ж Калинівський ринок працює у таких умовах і ніхто не дотримується заборони?
– Зараз на ринку ніхто не має права торгувати, – стверджує головний санітарний лікар міста Юрій Кудрявцев. – Але постанова про заборону не виконується, тому ми надіслали скаргу до прокуратури. Вказали 10-12 кіосків, які зараз працюють. Ринок зможе працювати після того, як його повністю почистять. Ми вже продезінфікували 37,5 тисячі квадратних метрів ринку. Продовжуємо робити це й зараз. Продезінфікуємо кожен контейнер та ряд, і тоді дамо дозвіл на відкриття. Дирекція ринку заявляє, що вони встигнуть до 15-20 серпня. А за нинішні дії адміністрація буде притягнута до відповідальності, тому що вони не повинні допускати людей до торгівлі.
Заступник директора Калинівського ринку Олександр Карнась повідомив, що ринок прибрали на 80% і, можливо, він запрацює 10 серпня. А контролювати нинішню ситуацію адміністрація не має можливості.
– Зараз більшість підприємців на ринку займаються прибиранням, – стверджує Олександр Вікторович. – А щодо торгівлі, то, можливо, доки вони перекладають свій товар, хтось і купує у них. Людей не можемо примусити не торгувати, бо вони й так постраждали. Вони, як і ми, хочуть швидше розпочати роботу. Щодо прибирання, то вже почистили продуктовий ринок, бо там була найбільша небезпека спалаху інфекцій. Сьогодні розпочнемо прибирання на "жабках". За вісім днів з ринку вивезли приблизно сім тисяч кубів сміття на сміттєзвалище, для порівняння – після робочого дня вивозять 140 кубів.
Начальник управління розвитку споживчого ринку та туризму Євген Крамаренко вважає, що швидшому відновленню ринку повинні посприяти самі підприємці.
– Ринок повинні прибирати спільно, – каже Євген Володимирович. – Натомість є випадки, коли на прибрану територію підприємці викидають сміття. Найгірша ситуація на "жабках". Деякі господарі свої жабки навіть не відчиняли після повені. А щодо торгівлі, яка триває попри заборону, то, на жаль, на людей не можемо вплинути. Їх просять цього не робити, але ніхто не дослуховується і лише сваряться через заборону. (Людмила ОСАДЧУК)
Редактор: Igor
7-08-2008, 10:49
Коментарів 0 Переглядів 7 184

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.