Цьогорічні випускники профтехучилищ отримали шанс влаштуватися на перше робоче місце з гарантією, що це місце збережеться за ними впродовж двох років. Роботодавцю за це держава впродовж року відшкодовуватиме витрати на зарплату такого працівника.
- Відповідне рішення ухвалили ще у квітні, але правом отримання такої дотації у нашій області поки що не скористався ніхто, - повідомила Галина КОСЯЧЕНКО, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості.
За її словами, охочих взяти на роботу випускників профтехучилищ і отримувати за це гроші від держави серед підприємств та підприємців області є чимало. Однак досі проблемою були необхідні формальності з документами.
Зокрема для працевлаштування на робочі місця, за якими надається дотація, випускник профтехучилища повинен упродовж двох місяців від дати закінчення навчання стати на облік у центрі зайнятості. А для цього йому потрібна була довідка про самостійне працевлаштування. Такої довідки досі випускники не могли отримати у своїх навчальних закладах. Адже сьогодні профтехучилища зобов’язані стовідсотково працевлаштовувати своїх випускників. А центри зайнятості, відповідно, не мали права реєструвати цьогорічних випускників ПТУ безробітними без довідки про самостійне працевлаштування.
З 28 липня порядок реєстрації змінився. Тепер випускник училища має право стати на облік у центрі зайнятості без такої довідки. Тому фахівці центру зайнятості сподіваються, що роботодавці області зможуть отримати дотацію за надання першого робочого місця.
- Якщо є потреба у працівниках на дотаційні місця, роботодавці можуть звертатися до районних та міського центрів зайнятості, - повідомила Г. Косяченко. – Також можуть звертатися випускники профтехучилищ, які шукають роботу. Кошти для дотацій виділятимуться залежно від потреби.
Така дотація досить вигідна і самим випускникам училищ. Адже роботодавці зазвичай неохоче беруть на роботу молодь без стажу роботи. Дотація ж стимулює власників фірм офіційно влаштовувати молодих спеціалістів і навчати їх.
Довідка
Першим робочим місцем з наданням дотації роботодавцю забезпечується молода людина, яка не пізніше двох місяців після закінчення навчального закладу (без врахування періоду проходження строкової військової чи альтернативної (невійськової) служби) звернулася до центру зайнятості та перебуває на обліку як безробітна. Крім того, на дотаційне робоче місце можуть бути влаштовані молоді люди не старші 35 років, які не зуміли працевлаштуватися за професією (спеціальністю), що міститься в переліку. Така форма роботи є обопільно корисною - як для випускника, якому впродовж двох років гарантується робоче місце, так і для роботодавця, який впродовж року не витрачатиме кошти підприємства на його зарплату.
Перелік професій, на які є дотація
До переліку професій, за якими надається дотація, входять робітничі спеціальності (маляр, муляр, електрогазозварник, слюсар-ремонтник, фрезерувальник, токар, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва) та інженерні професії (металорізальні верстати та системи, інструментальне виробництво, обробка металів за спецтехнологіями).
Отримати дотацію може роботодавець, який використовує найману працю не менше шести місяців та за умови відсутності впродовж останніх шести місяців скорочення чисельності працівників за професією (спеціальністю), за якою працевлаштовується молодь.
Надія МАКУШИНСЬКА
31-07-2008, 10:54
0
5 167