Біореактор виробляє газ і очищає стоки

у номері / економіка, бізнес
3 674
0
- Ми дійшли висновку, що потрібно відмовитися від виробництва харчового спирту й перепрофілювати обладнання для випуску асортименту технічних спиртових рідин, - розповідає директор Лужанського експериментального заводу Петро Федірко. – Бо така продукція завжди має попит.
Давалося це нелегко, адже завод мав 8 мільйонів гривень кредиторського боргу. Однак завдяки модернізації виробництва, лужанчани першими в Україні освоїли виробництво розчинників із етилового денатурованого спирту, а з 2004 року - технічних спиртових рідин. 2006 року завод першим в Україні освоїв виробництво універсальної автомобільної рідини “Гамаюн” - добавки для виробництва екологічно чистих біобензинів. Впровадили тут і установку з отримання біогазу із післяспиртової барди, яка наполовину забезпечує потребу підприємства в газі та очищає заводські стоки.
- Впродовж останнього року споживачам ми відправили понад три тисячі тонн “Гамаюна”, - продовжує Петро Федірко. – В середньому щомісяця ми випускаємо 400 тонн цієї авторідини двох видів. Єдина проблема – дедалі менше закуповуємо бурякової меляси, яка є головною сировиною для виробництва цієї продукції, бо площі цукрових буряків в країні щороку скорочуються. Щоби не знижувати обсягів виробництва, на рівні “Укрцукру” було вирішено на цукрових заводах реорганізувати виробничий процес так, щоби частину цукрового сиропу – 20-40%, спрямовувати на отримання цукру, а решту - близько 50%, на спиртові заводи. Це дасть можливість в декілька разів збільшити обсяги вирощування цукрових буряків, виробництва цукру, сиропу, меляси, спиртової продукції.
Наразі експериментальний завод не може самостійно завершити роботи з впровадження пілотної установки з очищення післяспиртової барди та інших стоків, яка дозволяє зменшити їх екологічну шкідливість вп’ятеро та отримувати при цьому з кожного метра кубічного 30 кубометрів біогазу. Нині впроваджена перша черга установки – біореактор ємністю 500 кубометрів, що дає можливість очищати лише 15% виробничих стоків. Впровадження другої черги установки не лише вирішило би проблему експлуатації відстійників, а й дозволило би підприємству отримувати майже 12 тисяч кубометрів біогазу власного виробництва, що наполовину зменшить споживання заводом природного газу. Зараз ОДА звернулася до міністерства навколишнього середовища з проханням виділити лужанчанам для добудови біореактора 950 тисяч гривень.
Василь Гринюк
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

18:40
Охочих запрошують відвідати криївку на Буковині, де переховувалися провідники УПА
18:22
У Чернівцях попрощаються із воїном Володимиром Христянином
17:57
Кожен сьомий українець готовий підняти предмет, схожий на міну - ДСНС
17:40
Стало відомо, коли попрощаються з відомою буковинською журналісткою Ларисою Сергєєвою
17:20
Що станеться з вашим тілом, якщо пити сік на ніч
16:59
Кабмін уточнив перелік осіб, які не підлягають мобілізації: зміни торкнуться студентів і освітян
16:37
У високогір’ї Карпат — сніг, мороз і штормовий вітер
16:19
Через загрозу підтоплень на Буковині рятувальники перевірили рівень води в місцевих річках

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм