RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » Місто шукає мільйони на водозабір і розваги

Оновлений аеропорт, сповнений розваг берег Пруту, дешевша і якісніша водопровідна вода – це лише частина проектів, які місто запропонувало під час нещодавнього міжнародного форуму "Буковина інвестиційна". Деякі з міських проектів уже розпочаті.

Замість дністровської – чистіша вода з Пруту
Це передбачає проект "Будівництво Прутського водозабору". Сьогодні 75 відсотків водопровідної води надходить до Чернівців із Дністровського водозабору – протяжність труби становить 44 кілометри, піднімати воду доводиться на висоту 220 метрів, а обслуговує водозабір 140 працівників. Влада пропонує збудувати водозабір на Пруті – його би змогло обслуговувати 40 працівників, витрати електроенергії скоротилися б утричі, а вода стала би чистішою.
– Місто шукає інвестора, який сам би збудував водозабір, а місто б у нього купувало воду, – розповів Олександр ШУМЕЙКО, директор департаменту житлово-комунального господарства міськради. – Окупність проекту становить не менше 15 років. Згодом водозабір планують передати у власність міста.

Аеропорт почали оновлювати з VIP-сектора
Проект "Реконструкція міжнародного, внутрішнього та VIP-секторів аеровокзалу комунального підприємства "Міжнародний аеропорт "Чернівці" прередбачає розбудову всього пасажирського термінала аеропорту. VIP-сектор уже сьогодні реконструюють. Кошторисна вартість робіт – 19,2 млн гривень. Площа добудованого термінала становитиме 4,8 тис. квадратних метрів.
Проект передбачає також реконструкцію злітної смуги. Пропускна здатність Чернівецького аеропорту після реконструкції зросте утричі – до 300 пасажирів на годину, у тому числі 200 пасажирів міжнародних рейсів.
В обмін на вкладені у будівництво злітної смуги кошти інвесторові планують надати додаткові приміщення на території аеропорту для ведення власного бізнесу.

27 гектарів розваг на Пруті
27,5 га вздовж берега Пруту від нового пішохідного моста до моста по вулиці Калинівській планують перетворити на зону відпочинку і розваг. З місцевої набережної відкриваються найкращі краєвиди на історичну зону міста, а відстань до центру – лише три кілометри. Мотель, стадіон, оздоровчий комплекс, іподром, концертний зал, спортивна школа, фізкультурно-оздоровчий центр – лише частина того, що можна було би збудувати на цій території. Поки що тут триває будівництво аквапарку, яке обіцяють завершити до Дня міста. На цій же території, за словами головного архітектора міста Сергія ГОМОНОВИЧА, планується розташувати спортивно-льодовий палац.

До нас приїдуть динозаври
У "Боянівці" буде "Трансфера", "Дінотопія" і мультиплекси. Усе це – назви небачених досі у Чернівцях розваг. Керівництво найбільшого в області торгово-розважального комплексу береться за розбудову розважальної частини "Боянівки". Тут, зокрема запланували звести:
- Інтерактивний освітньо-розважальний комплекс "Трансфера". Це декілька типів розваг для дітей із використанням найсучасніших комп’ютерних технологій. Скажімо, величезна півсфера, у якій під відповідний звуковий супровід транслюватимуть тривимірне зображення – тож можна буде віртуально злітати на Місяць, поплисти у Стародавню Русь чи побувати у сучасному Нью-Йорку. А попутно ще й на спеціальному моніторі замовити собі їжу.
- "Дінотопія" – остання новинка індустрії розваг, популярна у США та Європі. Виготовлений із силікону робот-динозавр за розміром і звуками максимально нагадує свого історичного прототипу. Поселяють велетня у залі з декораціями джунглів і дозволяють дітям спілкуватися з ним.
- Зал гральних автоматів не матиме нічого спільного з іграми на гроші й однорукими бандитами. Тут будуть корисні автомати-симулятори, які можуть навчити, скажімо, танцювати, їздити на велосипеді, створювати альпійську гірку тощо.
- "Зроби собі друга" – ще одна модна розвага для дітей. Серед купи іграшкових лап, носів, вух і нутрощів дитина обирає те, що їй сподобається. Деталі зшивають докупи на очах малюка. Останній крок – вкласти в омріяну іграшку серце. Малюк повинен своїм диханням зігріти невелику червону грудочку, яку вкладають у груди іграшці.
- Боулінг на 24 доріжки і більярдний зал на 77 столів – найбільші подібні заклади в Чернівцях.
- Мультиплекс-кінотеатр, який від традиційного відрізняється тим, що замість одного великого залу з екраном одночасно працює кілька менших залів, у кожному з яких транслюється інший фільм.
Надія Макушинська
17-07-2008, 11:10
Коментарів 0 Переглядів 2 848

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.