– вкладів з можливістю конвертації в різні валюти. Від інших вкладів такі депозити відрізняються тим, що передбачають укладення договору з визначенням одразу трьох ставок за трьома валютами: доларом, гривнею та євро. Клієнт під час дії договору має право змінити валюту депозиту (чи його частини) на свій розсуд. При цьому депозитний договір достроково не розривається, а відсоткова ставка встановлюється відповідно до обраної валюти.
– Депозит можна відкрити у гривні, доларах США або євро, – розповів Андрій, менеджер з продажу банківських послуг одного з банків. – У будь-який час, але не частіше чотирьох разів на місяць, вкладник може змінити вид валюти всього чи частини вкладу. Конвертується він за курсом банку. При цьому відсотки нараховуються залежно від того, у якій валюти зберігаються гроші.
Щоби змінити валюту, слід прийти до банку і написати відповідну заяву. При цьому деякі банки пропонують також послугу конвертації вкладу без особистого відвідання банку.
Курс і умови конвертації вкладів також залежить від банку. Одні фінансові установи дозволяють змінювати валюту депозиту безкоштовно, в інших за це потрібно сплатити комісію від суми вкладу.
На думку Олени КОВТУНОВОЇ, начальника управління роздрібного бізнесу одного з банків, у разі, якщо клієнт оформив депозит, умови якого не дозволяють здійснити конвертацію з однієї валюти в іншу, неообхідне дострокове розірвання договору, а потім укладення нового договору на нових умовах. До того ж клієнт буде вимушений заплатити штрафні санкції. Адже, як правило, банк у таких випадках нараховує відсотки за розірваним достроково договором за заниженою ставкою. Тому щоби не переривати депозитний договір і не втрачати своїх прибутків, а також для захисту заощаджень від валютних ризиків, клієнт також може скористатися багатовалютними вкладами. Конвертацію таких депозитів упродовж усього терміну дії вкладу можна здійснювати без втрати відсотків.
За словами фахівців, багатовалютні вклади користуються попитом у тих клієнтів, які не можуть одразу визначитися з вибором валюти або просто хочуть мінімізувати свої валютні ризики. На відміну від ігор на валютній біржі, такі депозити відрізняються тим, що їх власник у будь-якому разі отримає гарантований дохід у розмірі встановлених банком відсоткових ставок.
Відсотки за такими вкладами мало відрізняються від ставок за традиційними депозитами без можливості конвертації. У гривні ставки становлять 16-17%, доларах США – 10-11,5, євро – 9-11. Термін вкладу, як правило, 12 місяців. Мінімальна сума вкладу, залежно від обраного банку, може становити від 1000 до 5000 тисяч гривень.
15-07-2008, 10:35
0
3 921