Сотні людей за останні три тижні отримали телефоном спокусливі пропозиції. Невідомі, назвавшись працівниками "Арніки", пропонували купити акції цього підприємства.
Сьогодні підприємство належить акціонерам, більшість з яких – нинішні або колишні працівники "Арніки". Саме цим людям, наче за списком, почали цілеспрямовано телефонувати. Яким чином перелік акціонерів з їх адресами та телефонами, який є таємною інформацією, став доступним для зловмисників, – невідомо.
– Це дії рейдерів, бо "Арніка" акції не скуповує, – каже директор "Арніки" Тетяна КОЗЛОВА. – Хотіла би попередити всіх акціонерів, щоби вони реально оцінили ситуацію. Зараз ціна акції зросла в 64 рази, порівняно з номінальною вартістю. І вона зростатиме й надалі, бо фабрика розвивається. Тому тим, хто стільки років тримав ці акції, невигідно їх продавати зараз. Тим, кому терміново потрібні гроші, раджу звернутися безпосередньо на підприємство і продати їх тут.
Те, що "Арніка" зацікавила ділків саме зараз, – невипадково. Ще донедавна фабрика, що розташована на вул. Гагаріна у Чернівцях, ледь зводила кінці з кінцями. На дуже старих верстатах, серед яких найновіший 1975 року випуску, можна було шити хіба що моделі футболок чи майок часів СРСР. Сьогодні цехи не впізнати: в одному в три ряди стоять найновіші машини, які практично безшумно працюють у руках швачок. В іншому цеху встановлюють подібне обладнання.
Ожило підприємство завдяки новому контракту з німецькою фірмою "Triumph". Білизна цієї марки відома в усьому світі. Побачити її можна і в чернівецьких магазинах, щоправда за такими високими цінами, що представники фабрики-виробника не повірили своїм очам. Переговори між "Арнікою" і "Тріумфом" тривали кілька років. Німецька сторона завезла до Чернівців обладнання, сировину. За свій рахунок організувала навчання працівниць з "Арніки" в Німеччині. Керівництво чернівецької фабрики зробило все, щоби торік остаточно розрахуватися з боргами. І "Арніка" стала першим в Україні виробником білизни марки "Triumph".
– Ось знову відправляємо вантажівку з товаром до Німеччини, – показує директор "Арніки" на машину під вікнами. – Перший випуск продукції у нас був у березні. Німці виявилися дуже порядними партнерами. Сьогодні відправляємо машину, а наступного дня вони вже перераховують гроші. За березень наші швачки змогли заробити по 1200-1300 гривень. Зараз тут маємо 50 працівників, але плануємо розширити штат до 200-300 осіб.
– Хочеться, щоби діяльності фабрики нічого не загрожувало, – каже Тетяна ГРИНЮК, провідний технолог "Арніки". – Зараз ми працюємо на сучасному обладнанні, за досконалою технологією. У працівників є реальні норми, а не такі, як у підпільних цехах, де працюють з ранку до ночі. Ми навіть взяли людей, які не мають освіти швачки, два місяці вчили, і дехто вже перевиконує план.
Саме звичайні швачки, яким телефонували рейдери, і повідомили керівництво фабрики про підозрілі дзвінки.
Для довідки
Фабрика "Арніка" заснована 1927 року.
1995 року – підприємство опинилося в епіцентрі зсуву і перед загрозою повного перенесення виробництва.
З 1996 – через нестабільну ситуацію на ринку фабрика змушена виживати за рахунок пошиву дрібних партій різного виду одягу, в тому числі й на давальницькій сировині для фірм з Ізріїлю та Італії. Частину приміщень здавали в оренду, частину було продано.
2006 – почалися переговори з німецькою фірмою "Triumph".
2007 – "Арніка" зовсім розрахувалася з боргами перед державою.
2008 – у березні підприємство випустило першу партію жіночої білизни марки "Triumph".
Коментар
Віталій Булат,
НАЧАЛЬНИК ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ КОМІСІЇ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ:
Ситуацію на "Арніці" можна назвати рейдерством хіба що в побутовому розумінні цього слова. За одним із визначень, рейдерство – це протиправне поглинання або захоплення підприємства. А в цьому випадку ми поки що не можемо говорити про протиправність. Скуповувати акції – це законні дії. Незрозуміло одне – звідки невідома особа знає, у кого є акції. Реєстр акціонерів – це конфіденційна інформація, доступна дуже обмеженому колу осіб. Як стався витік інформації, зрозуміти легко, але довести це порушення непросто.
До нашого управління жодних звернень з цього приводу не надходило і я поки що не бачу причин втручатися в ситуацію на підприємстві. Зрозуміло, що там відбувається спроба боротьби за вплив на підприємстві. І якщо нинішнє керівництво "Арніки" хоче зберегти свій вплив, йому потрібно самому скуповувати акції. Чим більше воно матиме акцій, тим більше повноважень збереже. Контрольний пакет акцій, який дає змогу приймати основні рішення в управлінні підприємством, у різних ситуаціях може бути різним. Іноді навіть 20 відсотків акцій можуть стати контрольним пакетом”.
16-04-2008, 13:57
0
7 914