Майже з усіх районів області заготовлене від селян молоко відправляють на молокозавод до Городенки. За літр підприємство платить лише 1,8 гривні. А ось на Путильщині молоко у горян збирає місцеве ТОВ "Путильська молочарня", що у Сергіях.
– Працюємо вже півроку, – розповідає його директор Іван БОРДІЖЕНКО. – За цей час реалізували майже 62 тонни молока. Здавачами продукції є 184 селянські господарства. Маємо шість пунктів прийому молока. Людям уже виплатили 120 тисяч гривень за молоко. Найбільше молока збираємо у Селятині.
Молоко збирають тричі на тиждень: у вівторок, четвер та суботу. Возять підводами. За літр молока платять дві гривні. Гроші виплачують господарям двічі на місяць. Більшість власників корів використовує ці кошти для купівлі кормів. Здавачі молока мають можливість купувати комбікорми на підприємстві за пільговими цінами. Крім готових комбікормів, молочарня має мелене зерно, макуху, висівки.
– Маємо намір підвищити закупівельну вартість молока, – продовжує Іван Бордіженко. – Восени запустимо технологічну лінію з переробки –виготовлятимемо пастеризоване молоко та сметану. Якщо це станеться, то ми не залежатимемо від заводів, куди нині відправляємо заготовлену продукцію. А, значить, і більше платитимемо людям. Здавати молоко вигідно: корова гірської породи на рік дає три тонни молока, а це шість тисяч гривень доходу. А є господарі, які тримають по двоє-троє корів.
– Нині ТОВ "Путильська молочарня" заготовляє молоко у 17 селах, – розповідає Михайло ЯМНИЦЬКИЙ, начальник райуправління агропромислового розвитку РДА. – Гадаю, кількість таких сіл збільшиться. Також вже замовили обладнання для переробки молока. А ще сподіваємося, що держава дотуватиме виробників молока, бо у низинних селах поголів’я великої рогатої худоби йде на спад. (Василь ГРИНЮК)
22-07-2011, 14:55
0
4 766