RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » Домофони встановлюють і тим хто за, і тим, хто проти

"Нам незаконно встановили домофон, а тепер вимагають, щоб ми сплачували абонентську плату", "Лікарі "швидкої" не можуть зайти до нашого будинку через те, що нам встановили домофон" – подібні скарги надходять до редакції "МБ".

"Поставили перед фактом, що встановлять домофон"

– Півроку тому приблизно половина мешканців нашого будинку вирішила встановити на вхідних дверях домофон, – каже чернівчанка Валентина ЖУК, яка мешкає на вулиці Івасюка, 17. – Запропонувала це зробити фірма "Домофонні системи". І хоч інша половина людей була проти цього, систему все-таки встановили. На весь будинок нам дали безкоштовно лише два ключі. Нині мешканці, які не мають ключа, не можуть увійти до будинку. Доводиться іноді чергувати на першому поверсі. Жодних договорів із цією фірмою ми не підписували. Компанія ж навіть координати свої не залишила, а рахунки за абонплату надсилає. Нині домофон відключили, бо багато людей не сплачують абонплату. Уявіть: що робити, якщо комусь терміново потрібно викликати "швидку"?!

Мешканець будинку на вулиці Головній, 204, Олексій К. теж скаржиться на роботу компанії: "До нас прийшли представники фірми "Домофонні системи" і поставили перед фактом, що встановлять домофон. Ніхто з будинку по їхні послуги не звертався. Однак більшість мешканців погодилися на це. Представники компанії зібрали по 300 гривень, встановили домофон. Кожній сім’ї безкоштовно видали по два ключі. Однак найбільша несподіванка була тоді, коли разом із рахунками за комунальні послуги почали надходити повідомлення про абонплату за користування домофоном. Це ж незаконно! Вони ж про абонплату нас не попереджали!"

"Обмеження доступу до житла – порушення Конституції"

Керівники фірми "Домофонні системи" дивуються, чому клієнти скаржаться.

– Ми укладаємо договори з кожною квартирою, в якій встановлюємо домофони, – каже в. о. директора фірми Олександр КУШНІР. – Нікому не нав’язуємо послуги, а тільки їх пропонуємо. Перед встановленням систем обов’язково організовуємо збори з мешканцями. І тим, хто встановлює домофони, і тим, хто відмовляється від послуг, даємо безкоштовно по два ключі. А координати фірми є на домофонній установці, розміщеній на вхідних дверях.

В управлінні житлового господарства дії фірми назвали самодіяльністю.

– Перш ніж встановлювати домофон у будинку, фірма повинна прислухатися до побажань мешканців та отримати дозволи від ЖРЕПу, який обслуговує цей дім, – каже Василь МАНЧУЛЕНКО, начальник управління житлового господарства міськради. – Чи є потреба в тому, щоби встановлювати домофон, вирішують самі мешканці.

В управлінні захисту прав споживачів "МБ" сказали, що розгляд подібних скарг не належить до їхньої компетенції.

– Людям із такими скаргами слід відразу звертатися до правоохоронців, адже фірма, яка встановила домофон, обмежила мешканцям доступ до житла. А це порушення Конституції України. Спілкуюся з людьми з інших регіонів і знаю, що подібні скарги на такі фірми непоодинокі і там, – додала в. о. начальника управління Надія КУТИНІНА. (Микола КОБИЛЮК)

Думка юриста

Павло БОДНАР, адвокат юридичної компанії "Лідер":

– Якщо фірма, яка встановила домофон, не підписала з мешканцями будинку договір і вимагає сплачувати абонплату за свої послуги, люди можуть поскаржитися на неї до прокуратури та суду. Лише таким чином вдасться зняти домофонні системи та отримати відшкодування.


Вартість обслуговування домофона

- підключення системи – 209-300 грн;

- абонплата – 6 грн/міс (аудіотрубка), 9 грн/міс (відеотрубка).


Домофон – електронний пристрій, за допомогою якого можна, не виходячи з дому, почути чи побачити гостей та відчинити їм двері. Прилад може передавати аудіосигнал (аудіодомофон) або відеосигнал (відеодомофон).


Куди звертатися зі скаргами

52-20-83 – управління житлового господарства міськради;
3-70-90 – прокуратура Чернівецької області.
Редактор: Igor
22-07-2011, 14:39
Коментарів 0 Переглядів 5 585

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.