Невдовзі чернівчанам доведеться збирати вдома сміття не в один мішок, а ділити на чотири – приблизно через місяць у місті запрацює сміттєсортувальний завод, який закупить і встановить скрізь роздільні контейнери.
– Нові контейнери від німецької фірми "Шафер" будуть майже втричі більші за ті, які зараз стоять на вулицях та у дворах, – розповіла директор ТОВ "Еко-Баланс-Сервіс" Ліна ЗАГОРОДНЯ. – Нинішні мають об’єм 1,1 кубометра, а нові – 3,2 кубометра. На майданчиках встановимо по три такі контейнери – для скла, пластику і паперу. На контейнерах будуть відповідні написи. Вони і зовні відрізнятимуться – сучасніші та зручніші. Наприклад, відходи кидати всередину потрібно через отвір, сам контейнер не має покришки, а отже, сміття не розсипатиметься, ніхто його звідти не дістане.
Департамент ЖКГ міста зараз займається підготовкою майданчиків для контейнерів. Майданчики мають заасфальтувати, обгородити і накрити навісами.
Ось тільки не скрізь є можливість встановити аж три додаткові контейнери. Адже у Центрі мало місця. Тож "Еко-Баланс-Сервіс" планує ставити по одному контейнеру для скла, пластику і паперу. А вже на підприємстві відходи з таких контейнерів сортуватимуть.
Ще однією новинкою для городян стане відмова від збирання відходів у мішки в приватному секторі (зараз у мікрорайонах приватної забудови мешканці купують спеціальні мішки для сміття, які потім машини забирають і вивозять, – авт.). Невдовзі скрізь облаштують майданчики для контейнерів.
– Зараз у нас завдання знайти місця для таких майданчиків, – розповів голова Садгірської районної ради Юрій БУРЕГА. – Адже вимогу роздільного збирання відходів містить чинне законодавство, а для цього необхідно встановити контейнери. Тож шукаємо місця та облаштовуватимемо їх.
Наразі роздільне збирання сміття у місті запроваджено частково. Наприклад, у Садгорі встановили спеціальні контейнери для скла фірми з Дніпропетровщини. Також у багатьох місцях стоять контейнери-сітки для пластикових пляшок від "Чернівціспецкомунтрансу" та для чотирьох видів відходів від "Альтфатер-Чернівці".
Керівники цих підприємств кажуть, що люди дисципліновано ділять сміття по контейнерах.
– Городяни все розуміють, і ПЕТ-пляшки викидають у сітки, – розповів директор "Чернівціспецкомунтрансу" Василь ВОРОНЮК. – Спочатку в сітках було й інше сміття, але зараз кидають лише пластик. Гадаю, на все потрібен час – зараз звикли до цього, з часом окремо викидатимуть й інші види сміття.
Для "Спецкомунтрансу" і "Альтфатера" роздільне збирання – це додаткові доходи.
– Зараз ми ще нічого не заробляємо, але зі збільшенням обсягів розраховуємо на прибутки, – вважає директор "Альтфатер-Чернівці" Ігор СТЕРЕНЧАК. – Адже папір і пластик за невеликої ваги досить об’ємні, тож окреме складування їх дозволить машинам менше разів їздити у Чорнівку. А отже, принесе економію пального. Відчутною буде і користь для навколишнього середовища – папір, скло і пластик не вивозитимемо на сміттєзвалище, а їх перероблятиме завод. Отже, полігон не так швидко заповнюватиметься.
Для "Спецкомунтрансу" 160 сіток-контейнерів для ПЕТ-пляшок вже навіть приносять невеликий прибуток – щомісяця підприємство отримує за здані пляшки сім-вісім тисяч гривень, що покриває витрати на збирання і вивезення.
Далі справа вже за чернівчанами – після встановлення контейнерів доведеться скло, пластик і папір збирати в окремі мішки, а не в один, як досі. (Ігор ДОВГАНЬ)
22-07-2011, 14:24
0
5 768