Представники шести ринків – Калинівського, "Нижнього", "Нового", "Центрального", "Буковинського" і "Ниви" – прийшли 18 листопада до ОДА, щоби зустрітися з чиновниками крайової влади та висловити своє бачення Податкового кодексу.
Підприємець Андрій ІЛІН, який вже сім років працює на Калинівському ринку, розповідає, що щомісяця відрахування з нього та двох його найманих працівників становлять дві тисячі гривень.
– Торгуємо канцтоварами, дитячою літературою. Досі мені вдавалося сплачувати податки. І я згідний далі їх сплачувати. Але мене лякає те, що хочуть зробити не систему наповнення бюджету більшими податками, а систему наповнення бюджету штрафами і систему наповнення кишень тих, хто ці штрафи збиратиме, – говорить підприємець.
– Наприклад, штраф за порушення касової дисципліни – 1800 гривень. Коли запровадили спрощену систему оподаткування, багато підприємців вийшли з тіні та почали чесно сплачувати податки. А зараз "рвонуть" за кордон – в Італію, Португалію, Канаду.
"Бояться не стільки податків, скільки податкової"Делегати погоджуються, що акції протесту, які відбувалися у вівторок, були стихійними.
– Наша біда у тому, що ми, підприємці, не маємо профспілкової організації у Чернівцях, – каже Андрій Ілін. – Стільки років намагався організувати підприємців Калинівського ринку, але ніхто не хотів. Адміністрація ринку в день протесту від нас відхрестилася.
Потрапити до керівництва області вдалося тільки шістьом підприємцям. Замість губернатора з ними зустрівся його заступник Михайло Гайнічеру. Після зустрічі за закритими дверима Валерій БОРДІЯН, директор громадської організації "Асоціація ринків Буковини", розповів, про що говорили з владою.
– Заступник губернатора прийняв інформацію про те, що люди обгрунтовано виступають проти Податкового кодексу, оскільки проект звужує економічні інтереси підприємців, а подекуди зводить їх до нуля, – каже чоловік.
– Люди бояться не стільки податків, скільки дій податкової інспекції.
Делегати кажуть, що домоглися найголовнішого – їх почула місцева влада.
– Щоби не повторилася ситуація 16 листопада, коли до мітингувальників ніхто з адміністрації не вийшов, домовилися, що хтось із представників влади вийде до підприємців – чи сам губернатор Михайло Папієв, чи хтось із його заступників, – каже Валерій Бордіян. – Обіцяли, що владники поговорять з людьми та вислухають їх.
Чернівецька ОДА: з протестантами має говорити міліціяУ той час, коли перемовини ще тривали, на офіційному сайті ОДА з’явилося повідомлення, якою бачить ситуацію крайова влада з посиланням на Гайнічеру. "Ми не відповідатимемо на тиск і ультиматуми людей, які порушують закон. Перекриття вулиць – це порушення закону, тому з ініціаторами таких дій мають спілкуватися правоохоронні органи, а не голова обласної державної адміністрації, – цитувала прес-служба заступника голови ОДА М. Гайнічеру.
– Діалогу в такому контексті, як зараз нам намагаються нав’язати організатори пікетів, не буде… Чому працівники, скажімо, машзаводу чи інших підприємств або медичні працівники зі своїх зарплат відраховують кошти в соціальні фонди, забезпечуючи таким чином зокрема пенсії для своїх же батьків, а якась частина приватних підприємців вперто не хоче цього робити?"
Ольга ГНІДАН
До теми
Парламент не почув підприємців.
Верховна Рада не врахувала вимоги малого бізнесу й опозиції щодо спрощеної системи оподаткування. Про це свідчить прийняття статті 291 Розділу 14 Податкового кодексу, повідомляє "Українська правда".
За відповідне рішення проголосували 252 депутатів. Зокрема, відповідно до змін Податкового кодексу, спрощеною системою оподаткування користуватимуться фізичні особи – підприємці, річний обсяг доходу яких не перевищує 300 тисяч гривень.
Окрім цього, за умови застосування при здійсненні розрахункових операцій касових апаратів, до категорії "спрощенців" зможуть потрапити фізичні особи – підприємці, обсяг доходу яких сягає 600 тисяч гривень на рік.
До того ж, кількість людей, які одночасно працюють на такого підприємця, не може перевищувати 4 осіб. Для галузі громадського харчування – 8 осіб.
19-11-2010, 10:23
0
2 149