RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

За попередніми даними обласної виборчої комісії, у Чернівецькій області проголосувало 50,3 відсотка виборців від загальної кількості. Це найнижча явка за останні 20 років.

Найбільшу цікавість до місцевих виборів виявили мешканці гірської Путильщини – тут проголосувало, за попередніми даними, майже 77 відсотків виборців.

Найпасивнішими були чернівчани – явка неповних 40 відсотків стала для Чернівців найнижчою за історію виборчих кампаній у незалежній Україні. Причому навіть із тих, хто прийшов, за даними екзит-полу, 5-7 відсотків голосували проти всіх кандидатів.

Більшість представників політичних сил, які зібралися ввечері 31 жовтня в Народному домі, щоби прокоментувати виборчий процес, низьку явку виборців пояснювала насамперед поганою організацією: маленькі приміщення дільниць, величезні черги тощо. Натомість політологи в байдужості буковинців до місцевих виборів побачили дуже серйозні сигнали: і масове розчарування людей, і малі можливості та статус органів місцевого самоврядування.
Як зауважує Сільвія ВІЩУК, заступник керівника обласного виборчого штабу партії "Батьківщина", великим недоліком виборчого процесу було неякісне виготовлення бюлетенів: "Ці вибори прив’язані до політичних партій, але, на жаль, у бюлетенях не було виділено крупнішим шрифтом назву політичної сили. Тому виборцям було складніше знаходити ті сили, за які вони хотіли проголосувати. Крім того, були малі приміщення виборчих дільниць. Тому ми й маємо такий низький відсоток явки на виборчі дільниці. Люди приходили, бачили черги, розверталися й ішли".

Віталій МЕЛЬНИЧУК, голова обласної організації ВО "Свобода", розповів, що на багатьох ДВК роботу було погано організовано, тому й виникали величезні черги, а виборці покидали дільниці.

Такої самої думки дотримується голова обласної організації партії "Єдиний центр" Михайло СЕНИЧАК: "У день виборів ми побачили черги на виборчих дільницях. Люди не могли нормально проголосувати, як наслідок – дуже низька явка".
Марина Карасьова

Думка експерта

Анатолій КРУГЛАШОВ, завідувач кафедри політології ЧНУ:

– Низька явка виборців – явище, яке не можна назвати випадковим. Зокрема в ньому можна побачити недоліки цієї виборчої кампанії – її занадто короткі терміни й період агітації, який не дозволив політичним силам розгорнути роботу з виборцями. Звичайно, це і недоліки самих суб’єктів виборчого процесу, які чи то через брак ресурсів, чи то через сподівання на інші непублічні методи впливу на виборців не виявляли високої зацікавленості в активізації передвиборчої кампанії.

Варто також згадати і про певну втому виборців від попередніх президентських виборів і всіх виборчих кампаній останніх років. Це також негативно вплинуло на частину людей. Але насамперед корінь зла в тому, що виборець не бачить системної уваги держави до інститутів і органів місцевого самоврядування. У нашій системі управління територіями вони посідають далеко не належне їм місце. Занадто багато владних повноважень концентрується в руках виконавчої влади, яка знову набула характеру так званої вертикалі. Це, звичайно, не заохочує людей до участі у формуванні депутатського корпусу органів, які заздалегідь є другорядними за своїми позиціями, статусом і можливостями. А ще серйозніший аспект байдужості виборців, який потребує державної і суспільної уваги – це масове розчарування в якості української політики і політиків. Це – дуже небезпечний сигнал. Збайдужіння неминуче рано чи пізно призведе до радикалізації політичних процесів і навіть до появи їхніх екстремальних форм. Тому це явище треба спільно виправляти. По-перше, через визначення ролі і місця місцевого самоврядування, підвищення його автономності, статусу і компетенції. По-друге, це суб’єктність учасників виборчого процесу. Чому тільки політичні партії отримали вдруге можливість формувати депутатський корпус та інститути місцевого самоврядування? І чому такого права позбавлені громадяни і громадські організації? Адже, за найоптимістичнішими даними, кількість українців, які є членами політичних партій, не перевищує одного-двох відсотків. Тому така низька явка виборців насправді не є випадковою подією. Вона – потужний сигнал українському політикуму і суспільству. 
5-11-2010, 10:51
Коментарів 0 Переглядів 1 632

Теги -

Чоловіка шукали майже пів сотні рятувальників

59-річний водій автомобіля "Renault Duster" наїхав на велосипедиста

Зіткнувся "Lexus" з мікроавтобусом "Ford"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.