Гральний бізнес заборонено. Про це хвалилися політики ще перед президентськими виборами. Але у Чернівцях та інших містах досі грають. Під носом у прокуратури, міліції і податкової.
Два місяці тому кореспондент "МБ" у центрі міста програв сто гривень. А у вівторок знову навідався до інтерактивного закладу.
Цього разу побували в інтерактивному клубі на вулиці Ватутіна. У залі приблизно 20 комп’ютерів. Лише за одним сидить клієнт. Грає у відому серед геймерів гру "Гараж".
– Доброго вечора! А можна "пошпіляти"? – запитую адміністратора клубу.
Дівчина, якій на вигляд двадцять років, киває головою і каже, що мінімальна ставка у їхньому закладі – 20 гривень. Даю гроші в касу і сідаю за комп’ютер.
– І що, тут можна якісь "бабки" виграти? – запитую адміністраторку.
– Виграють і по шість тисяч, – відповідає дівчина.
Адміністратор клубу запитує, в яку гру хочу пограти. Кажу їй, що граю вперше, тому повністю покладаюся на її смак. Дівчина вмикає "Книги".
– А чому ви перейшли на комп’ютери? – запитую. – Колись були гральні автомати…
– А тут принцип такий самий, як і в гральних автоматах, тільки з виходом в Інтернет.
До грального закладу заходить п’яний чоловік. Витягує сто гривень:
– Заправте мені на всі!
За півгодини гри програє усі гроші. Лаючись, виходить.
Заходжу до Інтернет-клубу на площі Філармонії, до якого навідувався кілька місяців тому. В залі нікого, крім адміністратора і касира. Підходжу, запитую:
– Можна пограти?
– Ви в нас вперше?
– Так.
– Маєте паспорт? – з підозрою запитала касир.
– Хіба я схожий на неповнолітнього?
– Та, ні… – відповідає касирка і запитує, у що саме хочу грати.
– "Гараж", – відповідаю.
Даю тридцять гривень, і йдемо з нею до автомата. Він нехитро замаскований під комп’ютер за допомогою комп’ютерної клавіатури, що накриває старі гральні клавіші. Дівчина відсуває клавіатуру і вибирає в меню гру "Гараж". На екрані з’являється меню гри. За кілька хвилин гри в мене залишається 130 кредитів, тобто тринадцять гривень. Але після ще однієї хвилини гри чи то з ласки Божої, чи просто пощастило, але автомат дає мені вісімсот кредитів. Але далі не "перло" і я вирішив забрати гроші. За 700 кредитів, що залишилися, отримав сімдесят гривень. Подякував і пішов. Але через хвилин 15 "жаба" погнала мене назад до Інтернет-клубу. Там я заплатив гроші і, що є показовим, програв усе. Забрав чек із написом "За перегляд заборонених законом України Інтернет-сайтів відповідальність несе клієнт!" і пішов. Виходить, що закон порушують не Інтернет-заклади, а люди, які до них ходять.
"МБ" звернувся з інформаційним запитом до Державної податкової адміністрації в області, де попросив прокоментувати ситуацію довкола підпільного грального бізнесу на Буковині. У письмовій формі нас повідомили, що протягом 2010 року працівники ДПА виявили шість фактів незаконної діяльності у сфері грального бізнесу. ДПА вилучила 127 гральних автоматів на 2,7 мільйона гривень.
У листі йдеться також про те, що юридичні відділи ДПА направили до окружних адмінсудів позови "про застосування фінансових санкцій за незаконну діяльністі у сфері грального бізнесу".
У запиті ми просили оприлюднити імена власників та назви закладів, у яких було виявлено порушення і за якими уже є судові рішення. Це запитання ДПА проігнорувала.
Щоправда, ДПА повідомила, що прокуратура зобов’язала податкову міліцію перевірити Інтернет-кафе та Інтернет-клуби. Про результати пообіцяла інформувати додатково.
Як повідомили нас у прокуратурі міста, перевірки тривають вже три місяці і є досить результативними. Вже є рішення судів першої інстанції, які, щоправда, оскаржили.
Поінформувати про те, в чому суть результативності, в прокуратурі міста відмовилися, зіславшись на неповноту інформації. Остаточну інформацію пообіцяли надати після 17 вересня.
Михайло САЛІТРА,
Микола КОБИЛЮК
16-09-2010, 09:47
0
2 426