Біля резиденції Чернівецького національного університету – тисячі людей. Це вступники разом із друзями та родичами. 15 липня розпочався прийом документів до вузів. З цієї нагоди перекритили автомобільний рух вулицями біля університету. Віддалік стоять черги машин, у яких батьки чекають на дітей-вступників.
Батьків всередину не пускають Абітурієнтка Ольга КАЛАТИНЮК приїхала разом із подругами та родичами із Коломийщини. Їхня компанія добиралася потягом. Прийшли під браму університету ще о 04.00. У черзі Оля виявилася восьмою.
– Я вже подала документи. Зараз чекаю подруг і їдемо додому, – каже дівчина. – Щаслива, що вже відбула все це. Вступаю на біологічний факультет.
Черги скрізь: біля брами університету, на території, всередині.
Біля брами стоять батьки. Їх на територію не впускають.
Батько вступника Олександр ГУЛЕЙ із Заставнівщини, чекаючи, доки син подасть документи, щохвилини обтирає спітніле обличчя хусточкою – на вулиці спека.
– Стоїмо тут від 06.00, – каже чоловік. – А є й такі, які чекають від 03.00 і навіть 01.00. Краще би у приймальній комісії визначили кількість вступників, які на день можуть подавати документи. На вулиці спека і ніде сісти. Колись у скверику біля університету були лавочки, а зараз більшість із них забрали. А захотів би піти у вбиральню – немає куди. Деякі вступники нахабніють. Бачив, як приблизно 20 абітурієнтів взяли студентські квитки у знайомих і прийшли на територію університету, начебто молитися до церкви. А насправді пішли "молитися" до приймальної комісії.
Вартовим біля брами університету роботи вистачає. Щохвилини хтось із натовпу просить їх пропустити на територію. Охоронці лише руками розводять: керівництво сказало – нікого зі сторонніх не впускати.
Вступники, які вже потрапили на територію резиденції, ховаються у тіні дерев і майже всі сидять на землі, по-турецьки склавши ноги.
– За брамою я чекав дві години, тепер тут можна трохи відпочити. Прийшов подавати документи ще о 07.30. У черзі я 305-й. Тут би ще лавочку з пивом поставити – було би веселіше чекати, – жартує абітурієнт Сергій ДАСКАЛЕСКУ.
Вступників з міста просять прийти пізніше У приміщенні ЧНУ прохолодніше і є стільці для вступників. Вервечка абітурієнтів тягнеться вздовж коридору п’ятого корпусу й обривається біля сходів на другий поверх. Тут за порядком стежить черговий, а трохи далі лікар перевіряє у вступників медичні довідки. На другому поверсі – ще одна вервечка. Тут чекають на перевірку документів і безкоштовне завіряння копій. А далі – три аудиторії для написання заяв. І вже після цього – "святая святих" – Шевченківська зала, в якій, власне, приймають документи. Процедура досить тривала, адже, за новими правилами, на звороті оригіналу сертифіката потрібно поставити штамп ЧНУ, записати напрям підготовки, прізвище помічника відповідального секретаря приймальної комісії тощо. А якщо вступник подає документи на кілька спеціальностей (а таких більшість), то усе ще довше затягується.
– Ми приймемо всіх, хто сьогодні записався у чергу, – запевнив відповідальний секретар приймальної комісії ЧНУ Василь ХОЛОДНИЦЬКИЙ.
– Особливо іногородніх. Чернівецьких абітурієнтів будемо просити прийти іншого дня, адже вони можуть з’явитися будь-коли, а ось дитині, яка приїхала з району, не можемо відмовити. У приймальній комісії працює 60 досвідчених працівників. У залі, де приймають документи, є два сканери і 13 комп’ютерів. Цього достатньо. Щоправда, вимога робити записи на звороті оригіналів сертифікатів значно ускладнила нам роботу. Приймальна комісія офіційно працює з 09.00 по 17.00, але ми сидітимемо значно довше.
За словами Василя Холодницького, станом на 11.30 документи подали 140 вступників.
Коли у черзі набралася тисяча випускників, список на цей день, 15 липня, закрили.
Галина МАРКІВ
Коментар
"Вступна кампанія – це як жнива у селі"
Роман ПЕТРИШИН, перший проректор ЧНУ:
– Ніхто не змушує батьків чекати біля університету, доки дитина подасть документи. Якби ми відкрили ворота, на території резиденції був би повний безлад. Запускаємо лише тих дітей, які йдуть здавати документи. Вступникам ми показуємо, де на території університету вбиральня, буфет. Але батькам не можемо забезпечити комфортних умов. Ми зробили оголошення для чернівецьких дітей, щоби вони сьогодні не ставали у чергу. А тих, хто приїхав з інших міст, пропустимо. Також ми запросили двох патрулів із ДАІ, щоби вони обмежили рух транспорту, бо зазвичай біля університету паркують стільки авто, що тролейбуси не можуть проїхати. Десять днів на рік така ситуація. Таке ж буває у жнива, коли треба збирати урожай. Так і у нас зараз.
16-07-2010, 10:39
0
3 159