Інспектори ДАІ дедалі частіше виявляють нетверезих водіїв за кермом. Кажуть, що це результат їхньої профілактичної роботи. А водії ж пили, п’ють і будуть пити за кермом, бо така низька свідомість у людей. Боротися з цим злом, кажуть у ДАІ, потрібно ще з дитячого садка.
Результати ж "нетверезого" водіння можна побачити на штрафмайданчику ДАІ, де побували кореспонденти "МБ". Він майже заповнений: вщент понівечені машини, мотоцикли, велосипеди.
Приблизно 188 авто вилучено за різноманітні порушення. Правоохоронці пригадують, що якось на цьому майданчику й коні стояли – вилучили фіру у п’яного фірмана, щоби не порушував правила.
– Менше п’яних порушників не стало. Їхня кількість навіть зросла, – говорить старший інспектор управління ДАІ УМВС в області Олена КІСКІНА. – Зростання штрафів за керування у нетверезому стані від 2550 до 3400 гривень людей не лякає. Найчастіше нетверезими виявляють водіїв віком до 40 років. Люди старшого віку значно дисциплінованіші на дорогах.
Кількість нетверезих водіїв за перші десять місяців 2009 року зросла на 1,06 відсотка, порівняно з десятьма місяцями 2008 року, коли нові штрафи ще не діяли. А за чотири місяці цього року відзначаємо вже зростання кількості таких порушників на 3,2 відсотка, порівняно з першими чотирма місяцями 2009 року. Щоправда, слід віддати належне тому, що нові штрафи позитивно вплинули на зниження автопригод та кількість потерпілих на дорогах.
– Багато залежить не від штрафу, а від людини та її свідомості, – продовжує Олена Кіскіна. – По-різному буває. Часом наші інспектори витягують п’яних водіїв, які на ногах не стоять та ще й лаються. А іноді нетверезі водії, як діти, просять вибачення й клянуться, що більше цього не повториться.
Якщо аналізувати статистику п’яних за кермом, то не всі з них – буковинці. Наша область транзитна. Тож приблизно 45 відсотків порушників – з інших регіонів. Протоколи таких порушень ми направляємо за місцем проживання водія.
Загалом лише на теренах Чернівецької області з початку року суд наклав штрафи на п’яних водіїв на суму один мільйон 196 тисяч гривень. Звісно, всі ці гроші в державну скарбницю ще не сплачено. Є і такі, що лише накопичують штрафи, ховаючись від органів правосуддя.
– Для нас боротьба з п’яними водіями – першочергова, – розповідає старший інспектор управління ДАІ УМВС в області Іван ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ. – Водії грубо нехтують правилами. Це і водіння у нетверезому стані, і проїзд на заборонений знак світлофора, і виїзд на смугу зустрічного руху, перевищення швидкості тощо. Саме внаслідок таких порушень стається більшість аварій з трагічними наслідками. Порушників не меншає. Машини купують дедалі більш швидкісні з великим об’ємом двигуна, а дороги не відповідають стандартам. Немає й автомагістралей, де би люди могли розігнатися й випробувати свої автомобілі.
Нині маємо те, що маємо. Свідомість наших громадян потрібно формувати з дитячого садка. Тоді вони поважатимуть закон й дотримуватимуться Правил дорожнього руху.
Щодоби інспектори ДАІ виявляють від 30 до 60 п’яних водіїв. Штрафи нікого не лякають.
Антоніна БАБЧУК
14-05-2010, 13:03
0
2 430