RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » Пиво дітям продають біля шкіл

Пиво дітям  продають біля шкіл


Кореспондент "МБ" спільно з кримінальною міліцією у справах дітей Шевченківського райвідділу і службою у справах дітей міської ради побувала у рейді торговими точками. Виявляли тих, хто продає неповнолітнім слабоалкогольні напої (відповідна заборона набула чинності нещодавно, у зв’язку з ухваленням нового закону).

Однак, як з’ясувалося, купити дитині пиво у Чернівцях не проблема. Це навіть можна зробити, перебігши дорогу біля власної школи.

Продавці продавали дітям пиво, а потім їх не впізнавали
В усіх магазинах продтоварів, де продали дітям пиво, навіть не поцікавилися, скільки їм років. Лише після того, як "на гарячому" затримували підлітків з пивом у руках і пред’являли продавцям посвідчення правоохоронців та соціальних працівників, жінки за прилавками відхрещувалися. Відмовки майже усі однакові: "Я стажер. Не знала, що пиво дітям продавати не можна", "Він бреше, у мене не купував", "Запитували, скільки років, сказав, що 18". При цьому продавці телефонували своїм директорам чи людям, які "прикривають" магазини. До того ж, практично всі відмовлялися назвати прізвище, гадаючи, що так уникнуть відповідальності. Були й такі, які прокуратурою погрожували.

У продуктовому магазині "Клен" близько 11.00 ми побачили підлітка, який вільно купував пиво. Продавець навіть не здогадалася запитати у хлопця, скільки йому років. А підлітку було лише 16 – неформал із сережкою у вусі та невеликим рюкзаком з малюнком з черепами. Підліток розрахувався на касі і хотів уже виходити, коли його затримали правоохоронці. Продавець запевняла, що бачить дитину вперше і нічого йому не продавала. Коли цей факт підтвердили свідки, жінка відмовилася говорити і почала телефонувати директорові магазину. Почала лякати, що з правоохоронцями розберуться. Ні паспорта, ні медичної книжки у неї, звісно, на роботі не виявилося. Для протоколу через півгодини все-таки назвала своє ім’я. Але переконувала, що лише стажер і нічого не знає про заборону.

Школяр з пляшкою пива – не дивина
Споглядати, як продають неповнолітнім пиво, довелося ще в кількох магазинах. У "Міні-Маркеті", продавши дитині пиво, навіть чек вибили. Без директора взагалі відмовлялися розмовляти з міліцією. Дорікали, що за рахунок таких, як вони, підприємців, місто живе, а їх ще й штрафують.
Найбільше вразив той факт, що діти можуть купити пиво, лише перебігши дорогу біля школи. Так, у гастрономі прямісінько біля школи №24 продали пиво школяру. Те, що юнак шкільного віку, нікого й не здивувало.

На вулиці Стасюка ми зафіксували ще два аналогічні випадки. При цьому в одному з магазинів вже раніше були такі проблеми. Торік школярі, придбавши у ньому пляшку горілки, розпили її і потрапили до лікарні з отруєнням. А цього разу продавець запевняв, що повірив хлопцю на слово, що йому вже 18 років. Насправді ж дитину ніхто про її вік і не запитував.

Трапляються
й совісні продавці
Потішив лише той факт, що в кожному другому магазині казали, що продавці майже зі скандалом випроваджують з магазинів підлітків, яким захотілося пива.

– Не все так погано, – каже начальник служби у справах дітей міської ради Валерій ГАЙСЕНЮК. – Добре, що не всі порушують закон. Але погано, що пиво дітям все-таки продають. Це велика проблема. Загалом здивувала нахабна поведінка продавців. Не думаю, що вони не обізнані із законом. Це просто шлях наживи.

– За усіма виявленими фактами продажу неповнолітнім слабоалкогольних напоїв складено протоколи. Винуватців буде притягнено до адміністративної відповідальності, – каже начальник кримінальної міліції у справах дітей Шевченківського райвідділу УМВС Артем ДУБІН. – З підлітками провели бесіди. Загалом, беручи до уваги той факт, що закон набув чинності нещодавно, результат перевірки непоганий. Єдине, чого не хотілося б, – щоб адміністративну відповідальність несли лише самі продавці, які вчинили правопорушення. Карати треба й власників магазинів. Крім того, штрафи незначні. Законослухняність громадян варто було б виховувати суворіше. Єдине, що тішить, – що траплялися такі продавці, які ще до заборони продажу слабоалкогольних напоїв дітям принципово їх не продавали.
Вікторія ПИСАРЕНКО
25-02-2010, 11:03
Коментарів 0 Переглядів 4 936


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.