Морози до -30 градусів прийдуть на Буковину цими вихідними. У Чернівецькому гідрометцентрі дивини в прийдешніх холодах не вбачають.
– Аномальним явищем, швидше, були попередні теплі зими. – пояснює начальник Чернівецького гідрометцентру Тетяна НЕГАДАЙЛОВА.– Прогнозовані холоди не є якоюсь аномалією – це нормальне явище для цього періоду. Вони спричинені Сибірським антициклоном, який принесе на територію області мінусову температуру 20-23 градуси на рівнині та до 30 морозу в гірській місцевості. Найпрохолоднішими днями на Буковині будуть 24, 25 та 26 січня.
Опадів на цей період не передбачають.
Посилення морозів не принесе позачергових канікул учням шкіл, оскільки там з опаленням проблем немає.
– Навчальні заклади ніхто закривати не буде, – запевняє начальник Головного управління освіти й науки Чернівецької облдержадміністрації Борис ДЕРКАЧ.
– Подібне може статися лише за умови порушення температурного режиму в приміщеннях навчальних закладів або якщо температура надворі знизиться до 25 градусів. Тоді батьки й самі не відпустять дітей до школи.
В обленерго кажуть, що вимкнення електроенергії під час морозів можливе, однак обіцяють одразу все лагодити.
– Звичайно, поломки будуть, оскільки багато мереж монтували ще в 1920-1930-х роках, – пояснює головний інженер "Чернівціобленерго" Юрій КАЧИНСЬКИЙ. – Але де мережа дасть збій, спрогнозувати неможливо. Також неможливо лімітувати використання електроенергії для населення. Звісно, люди використовуватимуть додаткові засоби обігріву, але це сезонне явище, й до такої ситуації ми готові. Усі поломки будемо ліквідовувати відразу після їхнього виникнення.
– Мешканцям багатоповерхових будинків із підвалами потрібно бути особливо обережними, – розповідає помічник начальника ГУ МНС України в Чернівецькій області з питань взаємодії зі ЗМІ та зв’язків із громадськістю, майор служби цивільного захисту Олексій СМИРНОВ. – Потрібно стежити за тим, щоби доступ на горища та підвали був надійно закритий. Безпритульні часто проникають туди й гріються за допомогою відкритого вогнища, що може викликати виникнення пожеж. Зачинивши горища та підвали, люди змусять безпритульних звертатися до притулків.
Не варто використовувати саморобні прилади обігрівання або несертифіковані прилади, придбані на стихійних ринках. У сільській місцевості – там, де використовують пічне опалення, теж слід бути обережними під час опалювання.
Михайло САЛІТРА
Щоб уникнути обморожень,
рятувальники радять:
Виходячи на вулицю, слід змащувати відкриті ділянки тіла масними кремами, якщо доводиться перебувати на морозі довго.
У мороз час від часу слід заходити до приміщення.
За жодних обставин не можна вживати спиртні напої. Думка про те, що це хороший спосіб зігрітися – хибна.
Зігріватися краще чаєм чи іншими гарячими напоями.
У разі отримання обморожень потрібно негайно звертатися до медиків і не намагатися розігріти ушкоджені ділянки гарячою водою.
22-01-2010, 13:55
0
3 389