Школярі та студенти скаржаться: після карантину їм немає просвітку від навчання.
– Коли ми прийшли на заняття, нам повідомили, що ми протягом одного тижня маємо доздати матеріали першого модуля та повністю здати другий модуль! – скаржиться студентка філологічного факультету Чернівецького національного університету Інна. – Це при тому, що лекції нам не начитували, тож ми були змушені самі шукати матеріал. За одне заняття нас змушують здати по 10 прочитаних творів. А ще повідомили, що треба замість однієї написати дві курсові. Хоча залікова сесія починається у другій половині грудня, нас змусили тепер здати усі заліки. Тож на день, бувало, складали по два заліки і писали по кілька контрольних. Просимо викладачів, щоби врахували нашу перевантаженість і лояльніше ставили бали за заліки. А вони, навпаки, чіпляються до кожного слова, занижують бали. І зовсім нам не допомагають. А на період карантину нам як слід не розповіли, що ми маємо робити. Увесь тиждень я лише те й роблю, що вчуся. Вже від науки голова йде обертом!
У школярів ситуація не краща. "За урок проходимо по дві-три нові теми, – розповідає учениця однієї з гімназій міста Олена. – Вчитель поспішає, тому пояснення його нам не до кінця зрозумілі. Не дивно, що ми не все схоплюємо. Усі легкі предмети, наприклад, фізкультуру, замінили складними, – алгеброю, геометрією. Тож навіть не можна перепочити. Багато домашніх завдань дають. Раніше я виконувала домашку максимум за дві-три години. Зараз мені потрібно три-п’ять годин".
Проте керівництво вузів та шкіл не бачить проблеми.
– Якщо студент постійно добре вчиться, йому нескладно зараз, – вважає проректор національного університету Тамара МАРУСИК. – Кращі студенти не будуть скаржитися. Адже ми ще раніше відпрацювали більшість пропущених днів у суботу, тож їм не треба наздоганяти багато матеріалу. Крім того, залікова сесія у нас розпочинається з 21 грудня, а максимум у студентів може бути 10 заліків та іспитів. Тож такого не може бути, щоби на день складали по два заліки.
– Ущільнення матеріалу проведено грамотно, теми об’єднано правильно, – коментує директор чернівецької школи №19 Альона ОНОФРЕЙ. – Школярів навантажують у межах норми. Усе залежить від дитини. Якщо учень старанно вчиться і не байдикував під час карантину, у нього зараз не повинно виникнути проблем. Моя дитина, наприклад, навчається у восьмому класі. Ми з нею під час карантину виконували завдання, вказані на сайті міського управління освіти. Тож зараз лише переписуємо виконане. Щодо заміни легких предметів складними, то ми цього не робимо.
Галина МАРКІВ
11-12-2009, 11:07
0
2 935