По 13 листопада включно заборонено роботу непродовольчих ринків у місті, в тому числі й "Калинівського ринку". Таке рішення ухвалено на спільному засіданні міської надзвичайної протиепідемічної комісії і штабу з протидії епідемії грипу з огляду на те, що за останній тиждень епідемічний поріг у місті перевищено у 7,4, а в області – у 12,6 разу.
Рішення про поновлення роботи ринків в обласному центрі буде прийнято лише після стабілізації епідемічної ситуації в Чернівцях та області.
Міський штаб із протидії епідемії грипу закликає громадсько-політичні організації не спекулювати на ситуації, а користуватися лише висновками та рекомендаціями медиків.
Лише у період із 16 жовтня на ГРЗ, грип та пневмонію перехворіло понад 27 тисяч чернівчан. Від пневмонії померло дев’ятеро людей працездатного віку, в тому числі одна вагітна жінка, сказано в офіційному повідомленні мерії.
– Відкриття промислових рядів на "Калинівському ринку" та інших непродуктових ринків є передчасним, – вважає завідувач епідемічного відділу міської СЕС Ірина Вострікова. – На цих ринках спостерігається велике скупчення мешканців обласного центру, районів та сусідніх областей (Тернопільська, Хмельницька, Івано-Франківська, Львівська).
А в тих регіонах порогові рівні захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції набагато більші, ніж у нашому місті. До того ж, протиепідемічні заходи, які можна запровадити в магазинах та супермаркетах, неможливо застосовувати на ринках.
Питання про те, чи дозволяти торгівлю на речових ринках, а чи продовжувати карантин, розглядатиме міська протиепідемічна комісія сьогодні. Як відомо, можливо, продовжать карантин на Калинці, але відновлять роботу малих речових ринків. Приїзд відвідувачів із різних областей України на "Калинку" може спричинити другу хвилю епідемії, вважають медики.
Підприємці, які залишилися без роботи, не задоволені карантином. Серед них навіть є думка вимагати від мерії відкриття ринків. Обіцяють провести акцію протесту.
– Невеликі ринки варто відкрити, – вважає один із підприємців ринку "Господар". – У нас немає великого скупчення людей, відкритий простір і незастояне приміщення, як у магазинах. Тому навряд чи хвороба поширюватиметься. Крім того, від припинення торгівлі втрачає міський бюджет, адже на час карантину підприємці нічого не платять.
Кореспондент "МБ" вирішив з’ясувати, яка ситуація у сусідніх обласних центрах. Як виявилося, там вчинили по-різному.
У Тернополі теж зачинили непродовольчі ринки, які досі не працюють.
У Львові, де епідемія набула найбільшого розмаху, ринки не зачиняли. Як повідомили у
прес-службі Львівської міськради, керівництву ринків було рекомендовано запровадити протиепідемічні заходи (дезінфекцію, постійне прибирання, масковий режим), але не зачиняти їх. Однак торгівля на ринках відчутно зменшилася, на роботу виходить лише частина продавців.
У Івано-Франківську роботу речових ринків зупинили лише на один день для проведення санітарних заходів. Адміністрації та підприємцям пояснили необхідність карантинних заходів, необхідність дотримання маскового режиму.
– Ми вирішили ринки не зачиняти, – розповів начальник управління Івано-Франківської міської ради Ігор ВИТРИХОВСЬКИЙ. – Адже відвідувачів на них помітно поменшало, менше стало і продавців. Крім того, у торгових центрах збирається не менше людей, тож треба зачиняти і супермаркети. Ось тільки ми відмінили ярмарок, який мав відбутися минулого тижня.
У Хмельницькому ринки зачинили на чотири дні, зараз вони знову працюють.
Ігор ДОВГАНЬ
10-11-2009, 10:09
0
2 736