Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко п’ятого листопада відвідала з робочим візитом область. Завітала до обласної дитячої лікарні та провела нараду в ОДА.
Організовуючи нараду, ОДА порушила свої ж вимоги щодо проведення масових зібрань. У тісній малій залі "будинку з левами" зібрали вдвічі більше людей – чиновників, головних лікарів – ніж там може розміститися. Присутні виявилися міцними – майже не кашляли.
Обласну виконавчу владу представляв перший заступник голови ОДА Віктор Павлюк, бо губернатор перебуває на лікарняному, як і голова обласної протиепідемічної комісії Олександр Грушко.
Жодних "розборів польотів" чи спроб когось "вишикувати" не було.
Прем’єрка намагалася заспокоїти всіх та переконати в ефективності роботи влади.
За її словами, подібні проблеми переживають й інші країни світу.
– Через епідемію грипу карантинні заходи нині запроваджено у більш ніж 90 країнах світу, а у США навіть оголошено надзвичайний стан, – сказала глава уряду.
Вона перерахувала заходи, які в Україні здійснювали проти очікуваної епідемії грипу ще з квітня. Ось тільки хвороба прийшла на три місяці раніше, ніж очікувалося, тому не встигли підготуватися.
Владі області Тимошенко подякувала за оперативність, а також за те, що в області карантин було запроваджено ще до перевищення епідемічного порогу.
Уряд і крайова влада вважають, що це допомогло стримати наростання епідемії. Однак, як повідомив у своєму виступі головний санітарний лікар області Олександр СВІТЛИЧНИЙ, кількість хворих на Буковині постійно зростала, і до кінця нинішнього тижня епідемічний поріг буде перевищено у вісім разів.
Юлія Тимошенко подякувала медикам та пообіцяла виділити кошти на їхнє преміювання за понаднормову роботу під час епідемії. Також, за її словами, з січня медики розпочнуть отримувати доплати за стаж, які в середньому становитимуть 20 відсотків зарплат.
Окрему увагу на нараді було приділено аптечній мережі, яка на 90 відсотків є приватною.
Вихід із ситуації прем’єр-міністр бачить у створенні мережі державних чи комунальних аптек при лікарнях із "розумними цінами на ліки". Вона також підтримала начальника Го-
ловного управління охорони здоров’я області Ігоря ШКРОБАНЦЯ, який закликав відмовитися від безрецептурного відпуску ліків в аптеках.
– Це таке українське "ноу-хау" – продавати антибіотики та противірусні препарати без рецептів, – сказала Юлія Володимирівна. – В жодній країні світу
цього немає.
– Щодо забезпеченості ліками, то цю проблему в Україні знято. Ми маємо достатньо усіх медичних засобів і препаратів (у тому числі й "Таміфлю"), – запевнила прем’єрка. Зокрема й завдяки закупівлі ліків за кошти держбюджету безпосередньо у виробників. Також значні кошти виділено на придбання медичної апаратури. Так, уже вчора в область привезли вкрай необхідні для лікування апарати штучної вентиляції легенів, бронхоскопи та інші прилади.
Ігор ДОВГАНЬ
6-11-2009, 10:09
0
2 972