Реальне життя замінюється віртуальної, а вибудовувати відносини стає все більш проблематично. Відома психолог вважає, що виною всьому захоплення інтерактивні.
Про це пише
clutch.ua
Стосунки охололи, секс став нецікавим, а інтимний зв'язок виникає все рідше? Знайомі проблеми? Відома кандидатка психологічних наук Олена Рихальська вважає, що подібні проблеми в інтимному житті виникають через те, що люди надмірно захоплюються гаджетами і що саме гаджети вбивають інтим.
"Гаджети — це доступний і простий спосіб виплеснути емоції, накопичену енергію. Емоційність, яка необхідна для виникнення статевого потягу, людина переносить на гаджет. А для партнера емоційних ресурсів у нього вже не вистачає", — вважає психологиня.
На жаль, в сучасному суспільстві та стосунках все менше позитиву і все більше проблем, негативного ставлення до життя і до світу. Тому людям набагато простіше піти у віртуальний світ, де все гарно і весело, де виникає приємне відчуття, що чоловік все контролює, він успішний і перспективний.
Сама поміркуй, відвідувати сайти порнографічного характеру набагато простіше, ніж намагатися побудувати гармонійні стосунки з чоловіком чи дружиною або знайти інтимний консенсус з коханкою або статевим партнером.
Будувати реальне життя набагато складніше, тому люди йдуть у віртуальний світ, а це створює проблеми у відносинах.
Тим не менш, жити взагалі без сексу людина не може — це його фізіологічна потреба. Але, відстежуючи тенденції в суспільстві, виникає припущення, що незабаром нам буде набагато простіше займатися інтимом штучним шляхом, за допомогою тих же гаджетів, ніж будувати реальні людські відносини.
Таку ситуацію Рихальська Олена порівнює з тим, що, згідно з прогнозами деяких футурологів, незабаром людині буде простіше не насолоджуватися смачною їжею, а просто з'їсти спеціальну таблетку і йти далі. Те ж стосується і сексу. Ось і виходить, що гаджети вбивають інтим.
"Вже зараз ми часто бачимо картину, коли чоловік і жінка прийшли в ресторан, сидять поруч, але вони не розмовляють — кожен уткнувся в свій мобільний телефон. Уявіть те ж саме в спальні. Кожен з подружжя сидить з гаджетом. Можливо, вони навіть займаються сексом один з одним, але роблять це через свої гаджети. І їм так навіть зручніше: не треба пристосовуватися до партнера, пам'ятати, де він любить, а де не любить, щоб до нього або до неї торкалися", — журиться Рихальська.
Але чи є спосіб вирішення даної проблеми? Олена вважає, що в глобальному сенсі це неможливо, так як держава не може контролювати особисті стосунки. Ми можемо говорити тільки про кожному окремому випадку, коли людина усвідомлено і відповідально бере на себе відповідальність за своє життя і свої відносини.
"Якщо говорити про окремі випадки, то я вважаю, що брати ситуацію під контроль повинна жінка. Тому що чоловік створює, а жінка наповнює. Від поведінки жінки залежить, що зробить чоловік — прийде до неї або візьме в руки гаджет. Любов — це безумовне прийняття і підтримка. Якщо ж жінка постійно дорікати чоловіка, він не буде її хотіти. Саме жінка відповідає за емоційну складову в сім'ї",— впевнена експертка.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
14-05-2020, 01:20
0
1 993