Доля ФСК "Буковина" залежить від бажання однієї людини. Однак ця людина не хоче більше витрачати свої гроші на команду.
Так прокоментував ситуацію, яка склалася в чернівецькому футбольному клубі, Артем ФРАНКОВ, головний редактор журналу "Футбол".
- Я хочу висловити надію на диво, що "Буковина" житиме, - розповідає він кореспонденту molbuk.ua. - Бо це - славний клуб з великими футбольними традиціями і чудовими вболівальниками. "Буковина" була і є однією з найбільш відвідуваних команд України. Залишається ще одне місто без великого футболу? Чесно кажучи, це не вкладається в жодні рамки.
Тим не менше, ситуація виглядає так: в самому місті грошей немає. А якщо в когось вони є, то він не вбачає сенсу витрачати їх на футбол. Тому зі спонсорами справи погані. Надія в мене є на те, що найкращий варіант розвитку ситуації - це коли клуб чогось недоотримав і таким чином хоче якось "надавити" на спонсора, чи показати йому всю трагічність ситуації - що команді потрібно якось "оживитися". Гірший варіант - якщо спонсор і справді безповоротно вирішив більше "Буковину" не фінансувати.
Наскільки я розумію, клуб входить до імперії Дмитра Фірташа (як і "Титан" із Армянська і "Таврія"). Зрозуміло, що формальної участі Дмитра Фірташа в клубі немає. Тому ми не маємо права про це говорити, хоча припускаємо. Бо Юрій Борисов, який має відношення до Буковини, тісно зв’язаний з Фірташем. Наскільки розумію, що вся проблема "Буковини" в тому, що одна конкретна людина не хоче на це більше витрачати гроші.
Те, що говорять, ніби причиною цієї ситуації з командою є легіонери - неправда. Господь з вами! Я вас прошу… Та ніколи в житті! Чесно кажучи, це не має жодного стосунку до того, що відбувається в "Буковині". Я вважаю, що все залежить від бажання однієї конкретної людини. Хто цей спонсор - Фірташ чи Борисов - мені невідомо. Але не думаю, що в Михайлішина є такі гроші, що він може самотужки утримувати футбольний клуб.
Досвід існування таких "народних команд", якої хоче ваш губернатор Папієв, насправді є в світі. Та не знаю, яка зараз доля таких проектів. Заяву губернатора я розцінюю так: він нічим допомогти не може, окрім доброго слова. Можливо, ще якимись адміністративними заходами. Але він чітко дав зрозуміти: "Грошей на команду в бюджеті немає, а за державний рахунок годувати команду я не збираюся".
Чи можуть вболівальники утримувати футбольний клуб? Хіба якщо усі 15 тисяч фанатів цього клубу "скинуться" по 250 гривень. Гадаю, зібрати з уболівальників таку суму грошей нереально. Бо наші футбольні фанати звикли до того, що все задоволення має бути безкоштовним.
Бачите, що відбувається - у нас клуб за клубом закривається. Особливо в містах, у яких немає серйозного виробництва.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.