Популярний закарпатський гурт "Рокаш" та фіналістка телепроекту "Голос країни" Ангеліна Моняк презентували драматичний кліп на пісню "Чом та чом".
Головний героєм кліпу став п'яниця-безхатько. Відео відображає трагедію людини, життя якої зруйнував алкоголь.
Проблема алкоголізму у нашому суспільстві є дуже болючою, – каже лідер гурту "Рокаш" Віктор Янцо. – Кожен хоче, щоб ця біда не торкнулася його близьких. Дотепер у нашій культурі пиятику зображали переважно жартівливо, хоча насправді це дуже страшно. Нашим кліпом ми хочемо застерегти передовсім молодь від цієї згубної звички.
Ми вдячні співачці Ангеліні Моняк та її менеджменту за те, що вони радо відгукнулися на нашу пропозицію взяти участь у такому експериментальному і доволі неформатному проекті, – зауважує директор гурту "Рокаш" Ірина Янцо. – Голос Ангеліни та її присутність у кліпі додали йому піднесених молитовних барв. Посеред суцільної безвиході такий чистий голос – як промінь надії і турботи про кожну душу.
Цікавим є виконавець головної ролі у кліпі "Чом та чом" – Іван Сарканич. П’ять років тому він уже брав участь у зйомках відео "Рокаша" – на пісню "Палиночка". На знімальному майданчику пан Іван отримав "виробничу травму" – під час биття пляшок у кульмінації ролика… На щастя, травма виявилася нескладною. До речі, за старі пляшки для відеокліпу команда дякує батькові Віктора Янцо, який 20 років після весілля Вікторового брата зберігав їх у своєму підвалі – і дуже зрадів, коли урешті з’явилася нагода позбутися цієї "колекції"!
Відеографом кліпу, як і багатьох попередніх відео "Рокаш", став відомий режисер Андрій Олаг, повідомляє сайт гурту. Однією із найживописніших локацій для зйомок стала заплава річки Латориця поблизу Мукачівського замку, де повінь щороку ламає рослинність, залишаючи після себе гнітючий для ока пейзаж… Крім того, кліп знімали і на околицях Мукачева: зокрема, біля церкви у селі Синяк та поблизу села Зняцево.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.