До 203-ої річниці з дня народження Тараса Шевченка презентовано тізер художнього фільму "Тарас.Повернення", що створюється за підтримки Держкіно України.
Як повідомляє ДержКіно України на офіційній сторінці у фейсбуці, робоча назва фільму - "Таразі. Прощання з пустелею".
Спільне виробництво стрічки здійснює Україна (продюсерський центр "ІнсайтМедіа" та Одеська кіностудія) і Казахстан (компанія Tanaris Production).
Автором сценарію та режисером фільму став актор, літератор і режисер Олександр Денисенко. У 2012-му році цей сценарій переміг у Міжнародному конкурсі кіносценаріїв, присвяченому 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка. Продюсером є Володимир Філіппов (ІнсайтМедіа), оператором – Олександр Кришталович.
Ролі у фільмі виконують: Борис Орлов (виконує роль Кобзаря), Богдан Бенюк, Олександр Пожарський, Олег Волощенко, Роман Луцький, Ганна Топчій та Акнієт Орінтай.
Фільм розповідає про останні 3 місяці заслання Тараса Шевченка у Казахстані. Того літа поет, засланий на військову службу в російській царській армії, отримує повідомлення від друзів з Петербурга: його помилував особисто цар Олександр II. Однак військове керівництво Новопетрівського форту в Мангишлаку не поспішає повідомляти про це Тараса й видавати указ про звільнення. Інтрига будується на тому, хто саме зацікавлений в затримці і перешкоджає звільненню Шевченка. Комендант форту Іраклій Усков? Чи офіцери-товариші по службі та чиновники-бюрократи в Петербурзі? А раптом телеграма про амністію взагалі загубилася? Шевченко зберігає в собі сили досліджувати землі Західного Казахстану, що стали для нього улюбленими.
Також поет і художник зображує казахський край та степових мешканців у своїх віршах і картинах, які він пише кожної вільної хвилини.
Як зазначив Голова Держкіно Пилип Іллєнко: "Ця стрічка покликана вперше за багато років створити масштабний образ Великого Кобзаря у формі ігрового кіно".
Робота над фільмом має бути завершена восени 2017 року. Частина зйомок вже відбулася у Києві, Одесі та в Мангістауській області Казахстану. Цієї весни заплановані знімальні дні в Одеській області та у Казахстані.
Загальний бюджет стрічки становить 44,8 млн. гривень, 50% якого – за рахунок Державного агентства України з питань кіно.
Вихід картини на широкі екрани запланований на березень 2018 року.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.