RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Ваше здоров'я » Школа цукрового діабету » «Фізкультура – один із найпростіших методів лікування»

«Фізкультура – один із найпростіших методів лікування»

Наталія ПАШКОВСЬКА, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології БДМУ:
– Регулярні фізичні вправи – невід’ємна складова лікування цукрового діабету. При фізичних навантаженнях рівень глюкози в крові зменшується за рахунок підвищеної потреби в ній активно працюючих м`язів, що дозволяє краще контролювати захворювання та навіть знизити дози цукрознижувальних препаратів. У свою чергу нормалізація маси тіла у хворих на цукровий діабет типу 2 сприяє суттєвому покращанню перебігу захворювання, а активація кровообігу дозволяє попередити розвиток та прогресування ускладнень діабету. Крім того, фізичні вправи приносять задоволення, покращують настрій, що зумовлено викидом ендорфінів (так званих "гормонів щастя").
Водночас фізичні навантаження мають бути під постійним лабораторним контролем (у першу чергу, рівня глюкози в крові), враховувати вік пацієнта а також наявність змін з боку різних органів і систем.

Як і скільки займатися
За відсутності протипоказань рекомендований режим дозованих фізичних навантажень. Фізичні вправи бажано виконувати щодня по 30-60 хвилин, загальною тривалістю щонайменше 2,5 години на тиждень, не рідше, ніж тричі на тиждень (з перервами не більше двох послідовних днів). Програма починається з невеликих навантажень, інтенсивність яких поступово підвищують залежно від самопочуття пацієнта та показників серцево-судинної системи. Під час занять необхідний контроль частоти серцевих скорочень та артеріального тиску.

Особливі рекомендації
Потрібно пам’ятати, що заняття спортом потребують обов’язкового контролю рівня цукру в крові. Особливо це стосується пацієнтів, які отримують інсулінотерапію, оскільки фізичне навантаження може спровокувати різке падіння рівня глюкози в крові (гіпоглікемію). При виконані запланованого тривалого інтенсивного фізичного навантаження необхідно здійснювати корекцію дози інсуліну (знизити добову дозу на 10%). При показниках рівня глюкози в крові <5,6 ммоль/л перед початком навантаження рекомендується додатковий прийом вуглеводів. Особам, схильним до гіпоглікемічних реакцій, краще уникати інтенсивних фізичних навантажень.

Кому не можна
Слід пам’ятати, що займатися фізичними вправами необхідно тільки хворим із компенсованим цукровим діабетом. У період декомпенсації захворювання, коли рівень глюкозив крові вищий за 13 ммоль/л або, незалежно від його рівня, у пацієнта наявний кетоз, фізичні навантаження протипоказані, оскільки вони посилюють декомпенсацію діабету. Справа в тому, що інтенсивні фізичні вправи одразу викликають викид у кров гормонів стресу (адреналіну, кортизолу), що дають сигнал печінці, яка у свою чергу, перетворює запаси глікогену на глюкозу. Це стосується не тільки занять спортом, але й посиленої фізичної роботи на городі, у саду тощо.

Безкоштовно й корисно
Заняття фізкультурою повинні стати гармонійною складовою повсякденного ритму життя людини. При цьому дуже важливо підібрати той вид фізичної активності, який приноситиме задоволення, а не стане черговим тягарем. Комусь подобаються командні ігри, біг, а хтось надає перевагу звичайним прогулянкам. У будь-якому випадку слід змінювати спосіб життя, менше користуватися автомобілем та громадським транспортом, більше ходити пішки. При цьому дуже добре користуватися крокоміром (можна встановити програму на мобільному телефоні). Фахівці з фітнесу рекомендують проходити 10 тис. кроків на день.
Варто зазначити, що заняття фізкультурою є одним із найбільш простих та доступних методів лікування діабету, який, до того ж, не потребує особливих матеріальних витрат.

Цифра
10 тисяч кроків на день радять проходити фахівці з фітнесу.
Редактор: Леся Токарюк
29-06-2015, 17:15
Коментарів 0 Переглядів 3 723

Теги -


Присутні віддали шану загиблим Героям Олександру Щербанюку та Василю Аксенину та відслужили молебень
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.

Запрошуємо всіх разом підтримати та визначити кращі бренди Чернівців!