Генеральний прокурор Віктор Шокін утворив спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.
Про відповідний наказ Шокіна повідомляє прес-служба ГПУ.
"На виконання вимог Закону про прокуратуру наказом Генпрокурора Віктора Шокіна від 22 вересня 2015 року у структурі Генпрокуратури утворено Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (на правах самостійного структурного підрозділу) у складі управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді, а також двох відділів: аналітично- статистичного та документального забезпечення", - сказано в повідомленні.
Відповідно до Закону її структуру та штатний розпис погоджено із директором Національного антикорупційного бюро України.
Прокуратуру очолить заступник Генпрокурора - керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, який матиме першого заступника та заступника.
Згідно із законом, Спеціалізовану антикорупційна прокуратура буде здійснювати нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування, яке здійснюється Національним антикорупційним бюро України.
Крім того САП буде підтримувати державне обвинувачення у відповідних провадженнях та представляти інтереси громадянина або держави в суді у випадках, передбачених законом і пов’язаних із корупційними або пов’язаними з корупцією правопорушеннями.
Укомплектування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури проходитиме на конкурсній основі у відповідності з процедурою, встановленою положеннями Закону України "Про прокуратуру".
Як відомо, Антикорупційна прокуратура створюється спеціально для допомоги та нагляду за розслідуваннями детективами новоствореного Антикорупційного бюро.
Керівника спеціалізованої прокуратури та першого в Україні антикорупційного прокурора обирає конкурсна комісія з 11 людей. Семеро членів до складу конкурсної комісії делегує Верховна Рада, четверо – генеральний прокурор.
Раніше повідомлялося, що громадськість критично ставиться до четвірки від Генпрокурора – до неї увійшли прокурори, щодо яких є лунали підозри в незаконному збагаченні. Однак окрім цього лунали звинувачення у тому, що президент матиме повний контроль над рішенням комісії (контролюючи 7 з 11 її членів) і конкурс перетвориться на формальність.
Представництво Європейської комісії оприлюднило заяву посла Томбінського про проблеми у формуванні конкурсної комісії для призначення антикорупційного прокурора.
22-09-2015, 19:20
0
1 159