"Добровільне" об'єднання громад може стати напівпримусовим

Новини України / новини
1 399
0
"Добровільне" об'єднання громад може стати напівпримусовим

Останні два тижні гули, немов вулики, чи не всі українські села. Люди збиралися, обговорювали, сперечалися. Безнадійно мовчали – тільки де-не-де. Бо поступово почали дізнаватися, яке територіальне майбутнє заготовили їм обласні чиновники.

В ідеалі адміністративна реформа, через яку давно пройшла Європа і яка дуже радить швидко зробити це Україні, має добровільний характер. Щоб люди самі визначили можливості своїх громад і самі вирішували, навколо кого об'єднатися. От тільки українці побоюються, що таке "добровільне" об'єднання може стати напівпримусовим.

То хто ж і як визначає, де і якого розміру створювати громаду та чи не зникнуть у результаті села взагалі, ідеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Читайте: Чернівецьку область ліквідовувати не будуть, - Кабмін

Влада прийняла закон про добровільне об'єднання і закликала згуртувати села в громади, бо адміністративно-територіальна реформа – на часі. У багатьох областях уже навіть нові межі почали малювати, от тільки не з усіма узгодили. І тут здійнялося – галас, суперечки і страхи. Мовляв, величезні громади не дадуть змогу вижити маленькому селу. До того ж сільської ради не буде, та й школу можуть закрити.

Отже, адмінцентром громади (що прийде на зміну району) може бути місто і село з розвиненою інфраструктурою, яке розташоване ніби в центрі кола з радіусом 20 кілометрів. Селищні ради зникнуть зовсім, але в селі з'явиться староста, що одночасно буде депутатом у раді громади.

Головне, що в таких громадах гроші лишатимуться на місцях. А це 5% акцизного податку, 60% податку на доходи фізичних осіб, 100% на прибуток підприємств комунальної форми власності, 25% екологічного податку, 100% єдиного податку, а також державне мито, туристичний збір, оренда за використання водойм, рента за користування надрами.

А поки селяни по всій країні будуть вирішувати, які громади формувати, виявиться, що карта давно затверджена. Бо згідно з урядовим планом, останній день формування нової карти України був 31 травня.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують