Західні банки відмовляють у проведенні валютних платежів громадянам, зареєстрованим в анексованому Криму.
Це повідомляють "Ведомости" з посиланням на представника однієї з платіжних систем.
"Якщо банк бачить в системі SWIFT, що людина, яка відправила платіж, зареєстрована в Криму, він його не проводить. Причому неважливо, через кримський банк відправлений платіж або ж, наприклад, через один із банків Москви", - зазначається у публікації.
Як відзначає видання, це підтверджує співробітник іншої російської платіжної системи: "Якщо в паспорті вказаний Крим, іноземні банки валютний платіж не пропустять". Те ж, за його словами, стосується і платежів компаній, зареєстрованих у Криму, додає він.
"Така проблема є", - визнає співробітник ЦБ, додаючи, що російський регулятор має дуже обмежений вплив на банки в іншій юрисдикції.
Зокрема, Deutsche Bank при відмові у проведенні платежу посилається на внутрішню інструкцію, згідно з якою банк такі платежі проводити не повинен, розповідає одне з джерел "Ведомостей". Представник Deutsche Bank коментувати це не став, зіславшись на клієнтську інформацію.
"Усе залежить від багатьох деталей, наприклад від громадянства відправника платежу, основи платежу і його виду, а також від одержувача коштів, суми переказу", - говорить директор департаменту міжнародного бізнесу і фінансових інститутів Бінбанку Юрій Амвросієв.
В цілому ж іноземні банки-кореспонденти можуть як відмовити у переказі валюти, так і заблокувати його, якщо одержувач або відправник переказу має реєстрацію в Криму, продовжує він, помічаючи, що "особливо це стосується переводів у доларах".
Нагадаємо, після анексії Криму, на півострові припинили роботу усі українські банки, а більшість російських банків не стали працювати в Криму через побоювання санкцій. В українських банках у кримчан залишилися вклади, які вони забрати з них так і не змогли, - виплати здійснював спеціально створений для цих цілей Фонд захисту вкладників. На півострові не працюють Visa і Mastercard.