Кабінет Міністрів затвердив перелік зовнішніх боргових зобов’язань, щодо яких планується здійснення правочинів стосовно зміни умов запозичень, та надано настанови для вжиття заходів учасниками процесу реструктуризації.
Про це інформує прес-служби Мінфіну.
"4 квітня за пропозицією Міністерства фінансів на засіданні уряду України було затверджено розпорядження, що окреслює периметр боргової операції України, що здійснюється в рамках кредитної програми МВФ, ухваленої 11 березня", - йдеться в повідомленні.
Правочини стосовно зміни умов запозичень мають забезпечити виконання Україною трьох кількісних зобов’язань країни перед МВФ щодо досягнення конкретних показників боргу, а саме:
- заощадження на зовнішніх платежах по боргових зобов’язаннях держави, гарантованих державою та суб’єктів господарювання державного сектору економіки на суму приблизно $15 млрд за період реалізації програми МВФ;
- забезпечення до 2020 р. співвідношення державний борг/ ВВП на рівні, не вище, ніж 71 % від ВВП;
- підтримання загальних потреб у фінансуванні бюджету за борговими операціями в середньому на рівні 10% від ВВП (максимум 12% від ВВП на рік) в 2019–2025 рр.
"З метою досягнення цих трьох завдань, правочини стосовно зміни умов запозичень мають включати в себе всю зовнішню заборгованість державного сектору, що виникла до 28 лютого 2014 року, та що представляє собою: державний зовнішній борг; гарантований державою зовнішній борг; "квазі-суверенний" зовнішній борг, що включає єврооблігації державних банків, "Укрзалізниці", міста Київ", - додали у відомстві.
Правочин щодо кожного фінансового інструменту, що включено до периметру, має забезпечити свій внесок у досягненні трьох завдань боргової операції: Одночасно, враховуючи важливість "Укрексімбанку" та "Ощадбанку" для банківської системи і відновлення економіки України, правочини стосовно зміни умов запозичень їх зовнішніх зобов’язань мають на меті досягнення лише цілей програми МВФ щодо ліквідності".
У Мін’юсті нагадали, що згідно з програмою МВФ, переговори з кредиторами мають бути завершені до 1 перегляду цієї програми (в травні 2015 року).
Повний перелік цінних паперів, щодо яких будуть здійснюватися правочини стосовно зміни умов запозичень, є додатком до розпорядження КМУ і буде оприлюднений на Урядовому порталі найближчим часом.